Možno si sa práve s niekým rozišla, možno nad tým len uvažuješ a možno si už pekne dlho sama. No jedno je isté, každá z nás si predstavuje to, aký bude ten ďalší.

Možno nechceš chlapov ešte pekne dlhú dobu vidieť a možno by si už aj celkom rada niekoho konečne našla. Nech patríš pod ktorúkoľvek „skupinu“, určite si aspoň podvedome rozmýšľala, aký by mal tvoj nasledujúci byť, prípadne si si aspoň predstavila, aký by rozhdne byť nemal.

Ak patríš medzi dievčatá, ktoré sa len pred nedávnom so svojím frajerom rozišli, prípadne to ešte len zvažuješ, určite ti už napadla veta „čo ak si lepšieho nenájdem“. A prečo by si nemala? Ak ťa tento nechal ísť, prečo by nemal byť lepší, ktorý ťa len tak nepustí?

Tiež som mala niekedy podobné myšlienky, že čo ak je muž, s ktorým momentálne chodím ten jediný dobrý a ostatní ma budú podvádzať, alebo budú horší. Ale istý múdry človek mi povedal „nemôžeš kvôli svojmu strachu živiť nefunkčný vzťah“.

odzadu4

A tak je to aj naozaj. Nemôžeš pretrvávať vo vťahu, z ktorého sa bojíš odísť len kvôli tomu, že sa bojíš samoty. Áno, prvé mesiace možno budú ťažké, no ver mi, že určite raz príde niekto, kto ťa spraví opäť raz šťastnou, len s tým rozdielom, že vám to takto vydrží už navždy. A neodradí ho nejaká hádka, alebo kríza vo vzťahu. Lebo ten, kto naozaj miluje, ťa nenechá odísť v tom najhoršom. A ten, kto naozaj miluje a vidí, že ten druhý už nie je dlhšie šťastný, urobí všetko preto, aby štastným bol.

Takže sa neboj, určite tam na teba nejaký čaká a raz sa vám vaše cesty skrížia. Aj keby to znamenalo pár omylov a krátkych medzivzťahov.

Aj preto by si mala svojmu budúcemu odkázať, nech ťa má láskavo rád aj so všetkými tvojimi chybami (veď tie predsa robia človeka výnimočným a krásnym) a nech ťa robí šťastnou do kedy mu sily stačia!

odzadu5

zdroj obrázkov: glamour.com, self.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating