partneri v zime

Mať krásny, plnohodnotný, harmonický a zdravý vzťah, nie je až také ťažké, ako si mnohí myslia. Na strane druhej, nič sa neudeje obyčajným lúsknutím prsta. Aby však dokázal napredovať a správne fungovať, vyžaduje si ako istú dávku úsilia, tak i práce na ňom.

Je viac ako pravdepodobné, že si sa v tomto momente zamyslela nad tým, ako takýto vzťah dosiahnuť. V prvom rade netreba zabúdať na skutočnosť, že úplne dokonalé partnerstvo nejestvuje. V každom sa nájdu nejaké nedokonalosti či menšie škriepky a nezhody. Patria prirodzene k spoločnému životu oboch partnerov.

Ako na šťastný a zdravý vzťah

Možností, prostredníctvom ktorých dokáže samotný vzťah rásť tým správnym smerom, existuje niekoľko. Treba mať však na mysli, že práca na ňom nie je jednorazová a „v dobrej kondícii“ ho udržiavať pravidelne a dlhodobo. Čo by teda nemalo chýbať v dobre fungujúcom partnerskom zväzku?

Komunikácia verzus rešpekt

Najdôležitejším pilierom je otvorená a úprimná komunikácia nielen v príjemných chvíľach, ale i ťažších časoch a momentoch. Ak bude absentovať, pocíti to i samotný vzťah.

komunikácia partnerov
zdroj: Pexels/cottonbro

Vzájomný rešpekt je tým, ktorý by mali poznať obaja partneri. A to nielen vo vzájomných postojoch. Netreba zabúdať na skutočnosť, že náš život nemôže byť ovplyvňovaný a riadený jedným človekom. Mať vôkol seba priateľov a blízkych patrí do tejto kategórie taktiež.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating