Áno, viem, že máš zlomené srdce. A áno, viem, že to bolí. Viem, že každý jeden deň je pre teba boj. Že každé jedno ráno, keď vstávaš bojuješ s tým. S minulosťou. Že keď večer zaspávaš, myslíš na ňu. Na minulosť.
Že aj keď obeduješ a si zahrnutá kopou povinností, nevieš sa toho zbaviť. Toho šialeného pocitu. Ktorý tak strašne bolí. Zvykla si byť tá, čo sa vždy usmievala a bola veselá. Konieckoncov práve to mal na tebe tak rád. No potom čo odišiel, zostala si sama. S telom, no bez duše. Akoby ti ju vytrhol a zobral si ju so sebou ako suvenír, či trofej?

Viem, že už sa vôbec neusmievaš.
Svetom len tak blúdiš.
A plačeš. Stále. No iba keď si sama.
Veci, ktoré ťa predtým napĺňali a milovala si ich akoby zrazu zmizli.
Nerobíš nič. Iba to čo musíš a myslíš na to. Naňho. Na zlodeja duší.

zdroj: pixabay.com
unsplash.com

Viem, že keď ráno piješ kávu, ktorú si tak milovala, ani tá ti už nechutí. Chutí horkasto. Lebo ti ho pripomína.
Vaše poobedné stretnutia, keď ste sa len spoznávali. Rozmýšľaš, či aj jemu chutí tá káva stále rovnako…

Viem, že to bolí. A viem, že si toto nikdy nečakala. No prosím, ver mi. Vedieš si dobre. Si silná a statočná. Si bojovníčka. Bojuj. Choď stále ďalej.

Aj keď to bolí, aj keď nemáš silu ani chuť, choď. A prosím, neumáraj sa v myšlienkach na VÁS, lebo už to nie ste VY, ale on a ona. Aj keď to bolí, zostaň silná. A ver mi, že jedného dňa sa zobudíš a tá tvoja bolesť na tvojom srdci už nebude taká silná. Slnko bude svietiť a ty si vypiješ svoju rannú kávu tak, ako každé ráno. No tá káva, tá káva už nebude horká. Nebude ti ho pripomínať, už viac nie.

Ver mi, máš toho pred sebou ešte veľa. A raz budeš tancovať na svoje obľúbené skladby pred zrkadlom v strede týždňa. A tvoje boky nebudú to jediné čo sa bude vlniť. Na tvári sa ti bude vlniť úsmev, tvoja pleť bude žiariť a vlasy ti budú poletovať okolo hlavy. V očiach budeš mať iskričky a keď sa pozrieš na svoj odraz v zrkadle, uvedomíš si, že si to dala. Že si neskutočne silná. A v tom momente budeš na seba právom hrdá.

Tak choď a bojuj.
Dobojuj to.
Vyhraj to.
Pre seba.
A potom tancuj pred zrkadlom a oslavuj. Seba a svoj život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.