Raz som ti sľúbila, že ťa budem milovať navždy. Teraz si myslíš, že som svoj sľub porušila. Nie je to úplne tak. Potrebovala som len nájsť znova samú seba, potrebovala som znova pocítiť, že som stále rovnako silná.. a milovaná. Ale, je pravda, nechala som ťa ísť. Prepáč, teraz som bola ja, ktorá myslela na seba.

stocksy.com

Cítila som, ako sa naše srdce lásky rozpadá, postupne som viac a viac cítila ostré črepiny, ktoré ma bodali rovno do srdca. Nebola som šťastná.. odpusť mi to. Odpusť mi moju sebeckosť, ktorá nás dohnala k ukončeniu vzťahu, do ktorého sme obaja vrazili všetko. Chcem, aby si vedel, že ťa milujem a moja láska nikdy neskončí. Teraz to hovorím s čistou hlavou, nemám v sebe žiadne panáky.

Chcem ešte, aby si vedel, nezabudla som. Ak sa niekedy zaľúbim, viem, že to nepohne s celým mojím svetom ako keď som spoznala teba. Viem, že nevstanem s rozžiarenými očami, či s víziou nádherného slnečného dňa (aj keď bude pršať) a nebudem všetkých ľúbiť a usmievať sa od ucha k uchu. Takto to už nebude. Predsa, každý spozná pravú lásku, a pravá láska neprichádza každý deň. Pravá láska prichádza potichu. No keď odchádza, rútia sa najvyššie budovy sveta a plače milión detí na ulici. Jednoducho, ak odíde pravá láska, tvoje srdce to zacíti…

stocksy.com

A tak teraz prosím Boha, aby ti dal šťastie. Je už jedno, čo bude so mnou, pretože teraz viem, že mi zo všetkého najviac záleží na tom, aby tvoj úsmev bol stále na svete plnom nenávisti. A ja nechcem hádzať ešte viac nenávisti či smútku. Vieš, láska moja, život je príliš krátky na to, aby sme ho prežili v smútku, a ja smútok necítim, cítim v sebe radosť, že som ti umožnila nájsť šťastie inde, nájsť inú lásku. Predsa, ak sa naše životy majú ešte stretnúť, tak sa stretneme aj bez toho, aby sme sa nejakým spôsobom sami vyhľadávali. A ja svojím spôsobom cítim, že raz pred oltárom budem stáť s tebou. Hovorí sa tomu naivnosť? Možno. Alebo sa tomu hovorí nádej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.