Žena

Určite to poznáš, drahá. To dokonalé obdobie. Obdobie, keď sa smeješ, bavíš sa a v duchu si hovoríš, aké je všetko perfektné. Že si šťastná. A že nič zlé sa nemôže stať. Haha, asi si zabudla na základné pravidlo života.

Vtedy som zažívala presne také obdobie. Jedným slovom DOKONALÉ!  Ale hold, človek mieni, Pán Boh mení, ako hovorí jedna múdrosť. Naozaj všetko vychádzalo priam parádne. Škola len začala, čiže sa mi darilo. V robote som bola spokojná. Rodina bola zdravá. A bola som obklopená tými najlepšími ľuďmi v mojom živote.

Lenže niekto si povedal, chcelo by to skúšku. Otestovať tvoju pevnú vôľu. Tvoju psychiku. Nestalo sa nič také vážne. Iba v posledných rokoch tak preberaná téma, dopadla aj moju imunitu. Nejde o to, že som sa nakazila. Skôr ide o tie následky …

Hej no, presnejšie skutočnosti, ktoré nabrali príliš rýchly spád. Žiadna škola. Žiadna práca. Žiadna plánovaná oslava. Žiadny pobyt s partnerom na víkend. Plus fakt, že som mohla nakaziť ľudí, ktorých milujem.

Áno, viem, prvé dôvody sú možno pre niekoho nepodstatné. Veď školu dobehneš. V práci si hodiny nahradíš. Oslavu presunieš. Áno, je to takto jednoduché. Ale ako by si reagovala ty, keby sa ti všetko v tvojom živote v priebehu pár sekúnd otočí o 180 stupňov? Asi nie veľmi pokojne.

Toto bol pre mňa obrovský šok. Nebola som na niečo také pripravená. A úprimne? Veľmi som to nezvládla. Po takom tom prvotnom uvedomení si, čo to všetko obnáša, som sa nedokázala poriadne ani len nadýchnuť.

Základné pravidlo života?

Pocit, ktorý som nikdy nepoznala. Nemala som na to dôvod, nebolo ho kedy zažiť. A bol tu! Zrazu!

Jediné, za čo môžem poďakovať, sú ľudia, ktorí tu pre mňa boli. Ktorí ma podržali, lebo si uvedomovali, že to je pre mňa príliš veľká rana. Že som potrebovala podporu. Lebo som, aká som, a keď veci nejdú podľa mojich plánov, je so mnou veľmi ťažká reč. No dala som to.

Preto, moja drahá, vždy sa pozri na veci s nadhľadom. Lebo to, čo sa ti v živote stane, vždy zvládneš. Nikdy to nebude niečo, čo nedokážeš. Si silnejšia, než si uvedomuješ a zvládneš aj situácie, ktoré si pre teba život nečakane pripravil. Lebo jeho pravidlo znie, že nič si plánovať nemôžeš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife