Photo by Leah Kelley from Pexels

Nečakaná pandémia koronavírusu spôsobila zmeny v mnohých oblastiach nášho spoločenského života. Pravidlá, ktoré boli doposiaľ zaužívané medzi nami sa doslova z jedného dňa na druhý zmenili a všetci sme sa museli naučiť novým spôsobom, ako žiť.

Niečo cez tri mesiace sme boli izolovaní vo svojich príbytkoch a strach z nákazy nás odradilo sa stretávať i s kamarátmi. Väčšina schôdzok, a to aj tých romantických, sa teda presunula do virtuálnej platformy, a tak vznikol nový trend v randení známy ako zumping, s ktorým nás informoval medzi prvými zahraničný portál ndtv.com. Ak si zvedavá, o čo vlastne ide, čítaj ďalej. Nižšie sa dozvieš zaujímavé informácie týkajúce sa tohto fenoménu.

Vo všeobecnosti sa väčšina vecí posunula z reálnej podoby do virtuálnej. Prostredníctvom sociálnych sietí sa mnohým z nás zoznamuje s druhými oveľa ľahšie ako face to face. Menej stresu a vopred si môžeme nachystať, čo povieme druhej strane. A takýchto platforiem určených na virtuálnu komunikáciu existuje neúrekom. No v tomto zložitom období dominuje najmä jedna. Je známa pod menom Zoom. Ide o bezplatnú aplikáciu, veľmi podobnú Skype či Google Meet. Základnou funkciou tejto platformy je vytváranie a plánovanie virtuálnych stretnutí, pričom telefonovať môžeš so zvukom aj s videom.

A akú rolu v tom hrá zumping? Zoom zažil počas pandémie poriadne hviezdne chvíle, pretože prostredníctvom tejto aplikácie sa mnohí ľudia nielen schádzali, ale i rozchádzali. Au, aké bolestivé… No a práve v súvislosti s týmto vznikol pojem zumping, čo môžeme do slovenčiny preložiť ako „dostať kopačky cez Zoom“.

Žiaľ, virtuálne vzťahy začínajú brať na obrátkach a začínajú byť populárne po celom svete. Ale nie je to len o Zoom. Platformy ako Facebook, Instagram či Tumblr sú pre ľudí skvelým nástrojom buď vzniku vzťahu alebo naopak, jeho ukončeniu. Ako sa zdá e-forma začína mať pre ľudí o čosi väčšiu hodnotu, ako obyčajný ľudský reálny kontakt. A aký názor máš na to ty? Čo uprednostňuješ ty?

Zdroj: ndtv.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating