Iba láska k šťastnému vzťahu nestačí. Preto sa občas musia dvaja ľudia rozísť, aj keď by boli najradšej, ak by nemuseli. No všetko sa deje z nejakého dôvodu. Keď žena opúšťa muža, ktorého miluje, trhá jej to srdce. No v tom istom srdci cíti, že je to v ten moment to najlepšie, čo môže pre seba spraviť.

Prečo ženy opúšťajú mužov, ktorých milujú? Dívajú sa na neho a vedia, že city k nemu nezmizli, no prehlušujú ich nové pocity a myšlienky. Dôvody sú rôzne, no trápia ich natoľko, že jednoducho musia odísť, aby zistili, kde sa skrýva pravda.

Možno majú pocit, že vzťah nikam nesmeruje, možno majú pocit, že ich miesto je niekde inde, možno majú potrebu ísť za vlastným rozvojom, snami a cieľmi, ktoré ich polovička brzdí. Toto všetko má na svedomí ich vlastné vnútro a rozum.

A potom je tu tá druhá strana. Veci, ktoré nedokážu ovplyvniť, pretože zmeniť by ich dokázala iba ich polovička. Ale on to nechce. Nechápe. Nevidí dôvod. Ich vzťah nie je taký, o akom ona vždy snívala a on na tom nemieni pracovať. Cíti sa nemilovaná, nerešpektovaná, nešťastná. Miluje ho, ale iba to nestačí. A tak sa trápi, až jedného dňa pochopí, že rozchod ju oslobodí od všetkých pochybností.

Jednoducho, občas musíme spraviť rozhodnutia, ktoré bolia, no čas rany zahojí a až sa raz obzrieme späť, pochopíme, že to bolo to najlepšie, čo sme mohli urobiť. Pre nás.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.