Spomeň si na to, koľkokrát si si pomyslela, že ten pár, ktorý sleduješ na Instagrame, to už so svojimi spoločnými fotkami a verejnými vyznaniami preháňa. A spomeň si aj na nejaký pár, ktorý osobne poznáš, vieš, ako skvele im to roky klape, no rovnakú potrebu ukazovať sa na internete vôbec nemá. Stavíme sa, že o takom vieš. 

Samozrejme, každý vzťah je iný a ľudia majú svoje predstavy o tom, čo a v akom množstve na internet patrí a čo nie. Nehovoríme, že existuje správna cesta, no predsalen online láskanie o vzťahu niečo vypovedá. Môžeme sa na to pozrieť z rôznych strán.

Hovorí sa, že šťastné páry nepotrebujú všade vešať to, ako sa bozkávajú, ako pri sebe ležia či obedujú. Žijú pre seba, užívajú si danú chvíľu a vedia čo majú bez toho, aby o tom potrebovali niekoho presviedčať.

Nemajú potrebu sa s nikým ani porovnávať. Ktorá dvojica má krajšie selfie? Ktorá dvojica bola na lepšej dovolenke? Ktorá dvojica má viac fotiek, na ktorých si vyznáva lásku? Všetko sú to meradlá, na ktorých absolútne nezáleží.

Šťastné páry vedia, že city sú určené pre toho druhého a nie pre stovku sledovateľov. Nepotrebujú, aby ich niekto chválil preto, akí sú spolu zlatí či prial im veľa šťastia. Nepotrebujú súhlas národa, aby si to šťastie zariadili sami. Nepotrebujú nikomu nič dokazovať …

Je milé, keď z času na čas hodíš s partnerom na insta zamilovanú fotku, no ak ich robíš denne niekoľko a okamžite postuješ, zamysli sa nad tým, prečo to naozaj robíš. Tá tvoja láska je vedľa teba a teba trápi, ktorí filter vybrať, aby fotka vyzerala čo najlepšie. Ale vyzerá tak dobre aj realita?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.