Časy, kedy ženy poslušne sedeli doma a chystali mužovi večeru, sú už dávno preč. Chvalabohu. Dnes už neexistuje žiadne čo by mala žena a čo by mal muž. Nepotrebujeme muža na to, aby sme si v živote poradili, a už vôbec nie vydať sa iba kvôli tomu, aby sa „nepovedalo“. Niektorí muži sú však práve zo silných žien mierne vystrašení.

Keď muž vidí, že žena, ktorá sa mu páči, je silná, ambiciózna a nezávislá, dostane strach. Vie, že takáto žena sa nemusí nikomu doprosovať, a že po svojom boku potrebuje chlapa, ktorý ju bude rešpektovať a dopĺňať. Nebude mať miesto pre chlapa, ktorý si bude chcieť dokazovať svoju mužnosť, ktorý chce, aby sa žena pri ňom cítila chránenná. Ona to totiž nepotrebuje. A to chlapov desí.

Nikto by sa vo vzťahu nemal cítiť menejcenný či závislý od toho druhého. Vzťah je o dvoch ľuďoch, no o jednom súžití, jednom tíme. S rovnakými právami vo vzťahu, i osobnom živote. Silná a nezávislá žena vie, čo chce vo svojom živote, a rovnako tak aj v tom partnerskom. Neuspokojí sa s chlapom, ktorý to nebude akceptovať, veď prečo by s ním strácala svoj čas a energiu?

Radšej bude sama. A to niektorí muži dodnes nepochopili. Nepochopili, že vzťah stojí na iných hodnotách a žiadna žena ich nebude na kolenách prosiť, aby opravili žiarovku, aby prišli z krčmy domov skôr, aby vybavili úradné veci. Celé sa to otáča k sebavedomiu a mysleniu muža – ak od ženy cíti, že je silná osobnosť, on sám sa zľakne, pretože sa bojí, že na ňu jednoducho nemá.

Nezbalí ju na lacné reči, nebude tým, kto bude mať posledné slovo. Ak mu dá vôbec šancu, neznamená to, že z nej bude sladká partnerka, ktorá sa bude správať ako jeho prívesok. Jednoducho, na to, aby mohol mať muž po boku emancipovanú ženu, musí si byť sám sebou istý, musí brať ohľad na jej osobnosť a rešpektovať ju. Potom mu to vráti rovnako tak aj ona. No keď si muž neverí, keď nemá v hlave usporiadané vzťahové hodnoty, strach mu nedovolí takúto ženu vôbec osloviť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.