Podvádzanie je bezcharakterné a ubližuje, no aj tak je súčasťou ľudského správania. A to častejšie, ako si myslíš. Približne 50 % párov túto neželanú časť vzťahu zažije. 

Článkov o podvádzaní je mnoho, ale z nejakého dôvodu nikdy nevystihujú celú povahu podvádzania. Existujú totiž veci, ktoré si v tejto súvislosti nechce nikto pripustiť. Pozri sa na pravdu nie len zo strany podvedenej, ale i tej, ktorá podvádza.

Ľudia, ktorí podvádzajú sú tí, od ktorých to nečakáš

Väčšina ľudí predpokladá, že neverníci sú slizkí ľudia, ktorých je ľahko odhadnúť na prvý pohľad. Ale nie. Často sú to v spoločnosti rešpektovaní ľudia, ktorí pôsobia dobrácky a dôveryhodne, ako napríklad policajti, právnici či lekári. Nemôžeš povedať o niekom, že je schopný podvádzať iba na základe jeho správania či výzoru.

Byť nevernou ti narobí zmätok v hlave

Ak si už v minulosti niekoho podviedla, vždy sa budeš cítiť zmätene a neisto vo vzťahoch. Začneš hľadať spôsoby, ako svoje správanie ospravedlniť. Budeš sa vyhovárať na nefungujúci vzťah, problém z druhej strany, no to nič nezmení na tom, že takto sa veci neriešia. Popieranie nie je cesta.

Aj keď je to hrozné, je to vzrušujúce

Nevera vyvoláva adrenalínové pocity. Mať aféru je pre niekoho sexy, pretože je to „zakázané“ a ten pocit strachu z prichytenia ľudí vzrušuje natoľko, že sa k podvádzaniu uchyľujú častejšie. Okrem toho, ak ste už dlhšie s jednou osobou, je tu ten pocit niečoho nového.

Podvádzanie nepríde cez noc

Nikdy sa to nestane len tak. Ľudia sa vyhovárajú na alkohol alebo iné veci, avšak bez toho, aby na to už niekedy čo i len nepomysleli sa to jednoducho nestane. Môžeš mať naoko skvelý vzťah, no bez myšlienky z minulosti o tom, aké by to bolo nikdy k nevere nepristúpiš.

Nevera má málokedy niečo spoločné s podvedenou osobou

Píšem málokedy, pretože existujú prípady, kedy dochádza k nevere po tom, čo si ľudia vo vzťahu prestanú byť blízki. Avšak oveľa častejšie súvisí s neverníkom ako osobou. Väčšina ľudí podvádza, pretože sú znudení, neistí alebo jednoducho sebeckí kreténi.

Veľa neverníkov chce len ublížiť svojmu partnerovi

Sú ľudia, ktorí sa cítia emočne zanedbaní alebo ublížení. A namiesto toho, aby so svojim partnerom komunikovali, rozhodnú sa im takýmto spôsobom taktiež ublížiť. Je to ich pasívno-agresívny spôsob, ako „vyrovnať skóre“. Ženy mi v minulosti ublížili, tak prečo by som mal byť iný?

Niektorí podvedení sú po odhalení šťastní, že to neboli práve oni

Existujú prípady, kedy k nevere dochádza kvôli nešťastnému vzťahu. Je normálne, že pri zistení o nevere sa podvedená osoba poteší, že práve ona nespravila tento krok a môže to ukončiť bez pocitu viny zo svojej strany.

Ľudia ťa budú súdiť. Je jedno, na ktorej strane si sa ocitla

Neverou môžeš stratiť viac ako jedného človeka.  Stratíš priateľov i rodinu z partnerovej strany. Je to druh klamstva a aj tí tvoji priatelia môžu mať pocit, že máš 2 tváre a nikdy ti nebudú veriť na 100%. Je to zlá situácia a ľudia ťa budú súdiť. Aj keď si to bola ty, ktorú podviedli. Pretože vždy sa nájde niekto, kto povie ja som ti to hovoril.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Komentáre