Toto je o každej z nás.

Myslím si, že každá žena v tejto modernej dobe chce byť najlepšou. Ale vlastne ani nie, to chce spoločnosť. Žena, tá správna, si želá byť úprimne milovaná, mať prácu, ktorá ju bude napĺňať a bude ju baviť, mať niekoho, ku komu sa môže vrátiť domov.

Žena nemusí byť najlepšia. Pretože nikto múdry z neba nespadol a každý robí chyby. Za život ich bude viac než dosť, ver mi.

pexels.com

Ale žena musí byť hlavne saba sebou. Spokojná, vyžarujúca dobrú náladu a mala by sa tešiť zo života. 

Mala by sa cítiť dobre vo vlastnom tele. 

Máš strie? V poriadku. 

Máš kilo naviac? V poriadku. 

Máš dlhé, krátke, čierne, blond vlasy? V poriadku. 

Máš rada kino a nie divadlo? V poriadku. 

Len ťa chcem uistiť, že všetko je v poriadku, ak to ty tak cítiš. Nedívaj sa na názory ostatných. Viem, ľahko sa to píše aj hovorí a o to ťažšie sa to koná. Ale je to taká oslobodzujúca a silná vec, že by si bola prekvapená. 

pexels.com

No ak nie si s tým, aká si spokojná, nič nie je stratené. Vždy je šanca a vždy je príležitosť. Pozri, žiješ teraz a tu, iná už nebudeš.

Ak sa ti nepáči tvoja váha, papaj zdravšie a viac sa hýb. Ak sa ti nepáči to, ako vyzerá tvoja pleť, papaj menej sladkostí a investuj do kvalitných denných krémov. Ak sa ti nepáči, aké sú tvoje zničené nechty, prestaň si ich obhrýzať. Ak sa ti nepáči to, že tvoje vlasy nemajú lesk, skús domáce masky, nestoja takmer nič. Vyber sa raz za čas do obchodov a pohľadaj naozaj oblečenie, ktoré ti sadne. 

Vieš, vždy sa nájde cesta. Vždy. Môžeš byť so sebou spokojná alebo mať výhovorky. Zas a znova je všetko o tom, prijať sa. Mať sa rada taká, aká si. Pozrieť sa do zrkadla a povedať si: „No áno, mám 38, ale vyzerám stále skvelo.“

Nemusíš byť najlepšia, aby si bola najspokojnejšia. 

Potom príde aj to ostatné. 

Vytrvaj.

Bude to stáť za to. 

P. S. – miluj sa a buď so sebou spokojná

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.