Zdajú sa ako tvrdé a neústupné. Avšak tieto ženy si vybudovali obdivuhodnú kariéru, vďaka ktorej hovoria o svojej práci ako o hobby, ktoré milujú. Victoria je známa tým, že sa absolútne neusmieva a nič nedáva najavo. Avšak sama hovorí, že pracuje s ľuďmi spoločne, nie oni pre ňu. Anna je najdôležitejšia osoba v svetovom módnom biznise, ktorá je veľmi svojská a vraj bol film „Diabol nosí Pradu“ inšpirovaný práve jej životným príbehom a správaním sa k ľuďom. 

Victoria Beckham

Victoria o sebe hovorí, že je perfekcionistkou v dobrom slova zmysle. Vraj si potrpí na tom, aby  žila život podľa svojich predstáv a preto tvrdo maká na svojich cieľoch. Už na strednej škole si povedala, že dosiahne to, čo chce, aj keď ju mrzí kritika a je veľmi citlivá, ako o sebe prezradila. Ďalej hovorí, že je nutné, aby rozmýšľala ako jej zákazníci a keďže pracuje v módnom priemysle, kúsky, ktoré predáva, aj hrdá nosí a tak neustále prezentuje jej značku.

„Každé ráno sa skutočne prebúdzam a uvedomujem si, ako som šťastná a vďačná –aj napriek  tomu, že sa na fotografiách neusmievam. Je to môj imidž a vďaka tomu si ma ľudia zapamätajú. V súkromnom živote sa usmievam neustále a so svojou rodinou sa neustále smejeme,“ reagovala na otázky, prečo sa na žiadnej fotografii neusmieva. Taktiež hovorí, že je dobrá šéfka a vraj je aj milá, ale aj prísna, aby si vybudovala rešpekt.

„Vstávám skoro, väčšinou okolo šiestej alebo aj skôr a cvičím hodinu v posilovni, než moje deti vstanú, potom im nachystám raňajky a desiatu a zaveziem ich do školy. Potom si doprajem ešte ďalšiu hodinu tréningu, než pôjdem do kancelárie. Som veľmi disciplinovaná. Je to jediný čas, kedy som naozaj sama. Do mojej telocvične nesmie nikto, okrem mojich detí. Snažím sa jesť naozaj zdravo, pretože od svojho tela očakávam veľa. Preto k nemu musím byť láskavá a skutočne nikdy nie som chorá.“

Anna Wintour

„Je to najslávnejšia módna novinárka na svete,“ povedal o nej Karl Lagerfeld. „Hovorí to, čo si myslí. To je dôvod, prečo sa niektorí ľudia nazdávajú, že je niekedy trochu tvrdá. Ale ja mám rád tvrdých ľudí a mám rád tvrdé ženy. Ona si musí pestovať svoj chladný imidž, ak chce udržať veci v chode. Je to, ako starať sa o blázinec, o tom je módny časopis.“ Všetci v módnom priemysle vedia, že jej názor ich buď vytiahne na vrchol, alebo stiahne tam, odkiaľ niet cesty späť. Dlhé roky si budovala rešpekt, ktorý si nemôže dovoliť stratiť.

Pre nedávnom prezradila, že je potrebné, aby človek vstával o piatej ráno. Vraj sa tak dokonale dokáže pripraviť na deň ešte vtedy, keď iný spia. Taktiež dodáva, že treba žiť a nielen neustále pracovať. Hovorí, že je potrebné zažívať, chodiť do kina, von s priateľmi, cestovať a neustále spoznávať nových ľudí, aby si sa mohla inšpirovať.

Šedá eminencia odevného biznisu je nekompromisná a keď si vyberá ľudí do tímu, hovorí o tom, že nestačí, že majú len dobré skúsenosti. Vraj je to aj o vizáži a sebareprezentácií. Sama je neoblomná perfekcionistka, ktorá sa už roky drží tej istej vizáže. Ako

 

😘

A post shared by Anna Wintour Fan ✌️ (@annawintourfan) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.