Láska býva občas slepá. A niekedy tak veľmi, až si nechceme pripustiť, že to, čo nazývame vzťahom, je len krutá hra. Hovorí sa, že zaľúbená žena vidí aj v debilovi Boha. Niektoré majú smolu, že to dobré vidia v niekom, kto prišiel snáď z pekla, aby im zničil život. A ony mu ho celý vkladajú do rúk. Stali sa totiž obeťou muža, ktorý im dáva falošný pocit lásky.

Na začiatku to bol ako sen. Našla si chlapa, ktorý ťa priťahoval, a keď si ho spoznala bližšie, nemohla si tomu uveriť. Nie len, že sa ti páčil fyzicky, ale aj to vnútro bolo presne také, aké si hľadala.

Bol šarmantný, milý, vtipný a všetky kamošky ti ho závideli. Avšak, ani len netušia, aký naozaj je, keď ste spolu len vy dvaja. Máš pocit, že si ako v klietke, no on ťa vždy akosi uistí, že je to v poriadku.

Si obeťou muža, o ktorom by to nikto nepovedal

Neustále kontroly, zákazy, príkazy, scény zo žiarlivosti. Akonáhle vyjde von, je to presne ten typ muža, ktorý pôsobí ako dokonalá hlava rodiny. No keď sa zavrú vaše dvere, začína peklo.

Nespráva sa ako tvoj partner, pretože ti nie je rovnocenný. Ty si pre neho len niekto, kto ho musí poslúchať, inak … bude zle. Po výbuchu sa upokojí a presviedča ťa, že to robí iba z lásky. Lenže toto má od lásky ďaleko.

Už len ten tvoj vnútorný pocit, že niečo nie je v poriadku, by mal byť varovným signálom. Nehovoriac o tom, že sú momenty, kedy máš z neho vyslovene strach. Nieže by ti ublížil, niekedy ide len o to, čo ti povie. Je to, ako keď si bola mladé dievča a bála si sa otca opýtať, či môžeš ísť s kamoškami na diskotéku, lebo so vopred vedela, že by ťa nepustil. Ale tvoj muž ťa nemôže a ani nemá vlastniť.

Sú muži, ktorí ani len netušia, čo to znamená milovať. Nepoznajú základy ako rešpekt, dôvera a úcta. Sú presvedčení, že vo vzťahu majú hlavné slovo a žena, ktorá sa im zapáčila, je ich hračka. Nedávajú jej to, čo potrebuje, no tvária sa, že opak je pravdou.

Chcú ju vlastniť, manipulovať ňou a nedať ju nikomu inému. Keď si s takýmto mužom, utekaj. On sa nezmení. Nech ti sľubuje čokoľvek, nikdy z tej klietky nevyletíš a budeš v nej utrápená a sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.