Muž a žena v meste

Nie vždy to budeš ty, ktorá ostane so zlomeným srdcom v šoku stáť pred mužom, ktorý jej práve povedal, že sa s ňou rozchádza. Niekedy sa stane, že rozhodnutie ukončiť vzťah, bude na tvojich pleciach. Keď si už budeš istá, že vaša spoločná cesta nikam nesmeruje, bude na tebe, aby si to vyslovila nahlas. No pri rozchode sú aj veci, ktoré by si, naopak, nahlas hovoriť a robiť nemala. 

Medzi ne rozhodne patria nasledujúce 3 témy, ktoré nie je vhodné vyťahovať. Minimálne z rešpektu k tomu, že ste sa niekedy skutočne milovali a prežili aj niečo pekné.

Nezhadzovať ho

Nie je nič horšie, ako keď začneš pri rozchode vyťahovať zoznam jeho chýb, prešľapov a zlých vlastností, ako keby si mala za úlohu úplne ho zhodiť. Chceš, aby sa cítil na dne? Chceš mu zničiť sebavedomie? Už len kvôli tomu, čo medzi vami bolo, si radšej zahryzni do jazyka.

Radšej hovor úprimne o vašich problémoch, o tom, ako sa cítiš, no nesprav z človeka, ktorému si kedysi hovorila „ľúbim ťa“, úplnú nulu. To si nik nezaslúži.

Nedávať mu všetko za vinu

Nikdy to nie je len o jednom z vás. Dokonca ani pri nevere. Ak vám to nefunguje, znamená to, že z oboch strán nedošlo k tomu, aby ste si sadli. Každý vzťahový problém má 2 strany, a preto nemôžeš začať s tým, že za to vlastne môže len on, a preto ho opúšťaš.

Uvedom si, že aj ty nesieš podiel viny na vašom rozchode. Či už vedome alebo nie. Buď férová a nesnaž sa spraviť zo seba tú dobrú a z neho toho zlého. Boli ste na to dvaja.

Pri rozchode nekrič

V neposlednom rade, každý rozchod, pri ktorom sa zvyšuje hlas a vytvára sa hádka, je oveľa ťažší. Po ňom sa budete doslova nenávidieť. Hnev sa bude vo vás dlho držať a pritom úplne zbytočne. Skús to držať v mieri, ver, že to bude lepšie aj pre teba. Buď tá rozumnejšia.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating