Hnedovlasá žena, v hlave má myšlienky

O tom, že ak si niečo veľmi želáš, tak sa ti to aj splní, už zrejme dávno vieš. Či tomu veríš alebo nie, je na tom kus pravdy a ak to nezažiješ na vlastnej koži, neuveríš. Aj sila myšlienky má však svoje negatívne úskalia. Plnia sa totiž nielen dobré veci, ale občas aj tie zlé, na ktoré často a zbytočne myslíme. Je to také, ako by sa tvoj katastrofický scenár stal realitou.

Nezáleží na tom, či ide o maličkosti alebo veľké životné sny a ciele, vždy je dobré, ak na ne budeš myslieť. Robiť kroky, ktoré ťa k nim dovedú je jedna vec, no mať jasnú víziu pomáha. Či si už svoj zoznam prianí napíšeš alebo svoje sny premietneš na nástenku želaní v podobe obrázkov. Hovorí sa, že ak o niečom budeš hovoriť tak, ako by si to už mala alebo ako by to už bola realita, tak sa to aj stane.

Myšlienky však bývajú aj negatívne

Určite sa ti už stalo, že si po niečom dlho túžila, no myslela si si, že to nezískaš, keď to nečakane prišlo. Príkladov na manifestáciu môže byť mnoho a ani si ich nemusíš uvedomovať. Ľudia však zabúdajú, že plniť sa môže všetko. A teda aj to zlé, na čo, občas, myslíme.

Uvedomila som si to pri jednej známej, ktorá sa mala vždy skvele. Asi preto mala obľubu v dramatizovaní a predstavovaní si rôznych katastrofických udalostí vo svojom živote. Ako by takéto „vzrúšo“ v hlave bolo jej únikom. Až kým nedostala vážne ochorenie. Presne to, na ktoré roky myslela tým štýlom „čo by som robila, ak by som to dostala“.

Náhoda? Možno. To zrejme nikto nezistí. Nikto nemôže potvrdiť, ale ani vyvrátiť, či sme schopní s našimi myšlienkami pracovať až tak, aby sa stali realitou bez ohľadu na to, či nám majú priniesť šťastie alebo smolu. Ich moc však ovláda náš rozum, naše srdce i našu dušu. A keď sa jedného dňa naplnia, len my vieme, či sme si ich naozaj predstavovali.

Hovorí sa, že by si si mala dávať pozor na to, čo si želáš. Teraz to už chápem. Nie je to len o tom, že byť bohatšia znamená vyhrať aj 10 €, nie iba milión. Želania a myšlienky môžu byť naším osudom, no zároveň nám v ňom môžu priniesť aj zlé veci, ak si ich takto priťahujeme.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife