Photo by Elijah O'Donnell from Pexels

Nie je kamarátka ako kamarátka. Kým niektorá ti má priniesť do života radosť a rameno, o ktoré sa môžeš oprieť, iná ťa zas naučí, že nie všetci priatelia sú skutoční. To je v poriadku, budeš mať vďaka tomu ponaučenie do života. No aby si sa nesklamávala dookola, povieme ti, ktorým typom „kamošiek“ sa radšej vyhni.

Tá, ktorá vie všetko lepšie

Všade bola, všetko videla, všetko vie. A lepšie ako ty. Ako sama podotýka, má lepšie známky/výsledky v práci ako ty, jej recept na koláč je lepší ako tvoj, ona vie, ako sa má všetko robiť „správne“. Nenápadne (a niekedy vlastne bez hanby a narovinu) ti rečami dokazuje, že je niečo viac.

Taká kamoška ti iba odoberá energiu a podkopáva tvoje ego. V skutočnosti je ona tá, ktorá má nejaký starý komplex a vo svojom vnútri sa cíti byť nedocenená. Preto sa potrebuje takto ventilovať.

Tá, ktorá sa ešte nevybláznila

Diskotéky, chlapci, žiadna zodpovednosť, … je to presne tá kamoška, ktorá ťa ťahá v piatok do klubu, aj keď dobre vie, že ty si už dospela a žiješ trocha iným životom. Tá, ktorá ťa opije a príde jej v poriadku, že budete klamať tvojho partnera. Ona totiž nič neriskuje. To ty.

Je skvelé sa občas uvoľniť a zabaviť ako „za starých čias“, no aj tu existujú určité hranice. Môže sa stať, že jedného dňa budeš poriadne ľutovať, na čo ťa to nahovorila.

Tá, ktorá vidí všetko negatívne

Tešíš sa, že si s kamoškou dobre pokecáte, no namiesto toho sa napočúvaš iba sťažností. Toto je zle, tamto je horšie, to neznáša, … Politika ju rozčuľuje, jej ex ju nervuje, v práci má otrasnú kolegyňu, nadáva na situáciu vo svete. Nech sa bavíte o čomkoľvek, všetko vidí z tej negatívnej stránky.

Keď jej povieš, že si dostala povýšenie, ona v tom bude vidieť viac práce, keď jej povieš o novom nápadníkovi, ona z neho spraví čudáka, … Toto je jednoducho človek, ktorý vidí svet zo zlého uhla a ťahá do toho všetkých, s ktorými sa vôbec rozpráva. Keď sa chceš zbaviť negativity, preruš s ňou kontakty.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife