Láska je krásna vec. Byť vo vzťahu zmení človeku pohľad na ňu, no aj prvotné zamilovanie raz opadne. Milujete sa, ste spolu radi a chcete pracovať na svojom vzťahu tak, aby trval v šťastí večne? Potom by ste nemali zabúdať na nasledujúcich 7 vecí, ktoré sú základom každého spokojného vzťahu. A väčšina problémov potom vzniká kvôli tomu, že na ne ľudia zabúdajú.

Komunikácia je základ

Bez ohľadu na čokoľvek, komunikácia bude vždy základom zdravého vzťahu. Bez komunikácie si nemôžete byť ani blízki. Páry sa bez nej od seba vzďaľujú a nakoniec niekto uprednostní večer pred televíziou namiesto rozprávania sa s partnerom. Vďaka rozprávaniu sa stále dozviete o sebe niečo nové, čo toho druhého teší i trápi a budujete si silné puto a dôveru.

Nezabúdajte na „ľúbim ťa“

Na toto vyznanie lásky časom veľa ľudí zabudne akoby sa to stalo samozrejmosťou, a to nie je dobré. Každý chce vedieť, že je milovaný, a počuť to len tak z partnerových úst zahreje pri srdci. Ak to tak cítite hovorte to! Hovorte to pred spaním, hovorte to, keď odchádzate do práce alebo aj len občasne pri špeciálnej príležitosti, ak to považujete za výnimočné slová. Len ich nenechajte zapadnúť prachom.

Spoločné záujmy

Protiklady sa priťahujú, no ľudia nemôžu byť úplne odlišní, inak by to nemohlo fungovať. Ide o to, že sa protiklady dopĺňajú a zároveň majú nejaké spoločné záľuby alebo iné záujmy. Vďaka nim sa máte o čom rozprávať a vypĺňať voľný čas, ktorý spolu trávite. Ak máš pocit, že vám nejaký koníček chýba, hľadaj ho! Prihlás vás na tanečný kurz, choďte si spolu zabehať alebo si plánujte spoločné výlety.

Odpúšťanie

Bohužiaľ, veľa ľudí si nechá zničiť vzťah kvôli svojmu egu. Je naozaj tak ťažké odpustiť človeku, ktorého miluješ? Samozrejme, záleží od situácie, ale život je príliš krátky na to, aby ste sa hádali kvôli drobnostiam, cez ktoré sa dá ľahko preniesť. Rovnako raz príde čas, kedy môžeš chybu spraviť aj ty, a vtedy musíš povedať „prepáč“ aj ty. Každý problém sa dá vyriešiť.

Kompromisy

Jeden chce to a druhý tamto. Vo vzťahu neexistuje iná cesta, ako tá zlatá kompromisová. Raz sa musí prispôsobiť jeden a nabudúce na oplátku druhý. Iba takto môžete skutočne fungovať.

Podpora&Dôvera

Už to nie si iba „ty“ ale „vy“. Pár, tím, ktorý drží spolu v dobrom aj v zlom. Musíte sa navzájom podporovať vo vašich cieľoch a snoch, v každej slabej chvíli. Zveriť sa jeden druhému chce veľa dôvery a iba s ňou to spolu dotiahnete až k rozprávkovému „navždy“.

Zdroj: powerofpositivity.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.