Social awards Slovakia
Instagram/jan_kolenik/lussimakeupartist/bekimko

Možno už vieš, že prestížne odovzdávanie cien Social Awards Slovakia (SOWA) má Slovensko aj tento rok za sebou. Už 4. ročník ankety o najobľúbenejších influenceroch slovenského internetu si samozrejme mohla vidieť aj na televíznych obrazovkách. Toto sú podľa Slovákov najvplyvnejší ľudia v jednotlivých kategóriách.

Galavečer tento rok moderovala úplne nová dvojica a spoločne sa vedľa seba postavili Evelyn a Sajfa. Udeľovanie cien SOWA takisto zmenilo vysielaciu stanicu, ktorou sa stala TV JOJ. Tento rok pribudli aj nové kategórie, rádiové spotymnoho ďalších noviniek. Vyhlasovanie víťazov predchádzalo tak, ako aj tie predchádzajúce, dvom hlasovacím kolám, ktoré prebiehali cez webovú stránku ankety.

Tento rok si sa možno aj ty sama rozhodla zahlasovať za svojich favoritov v trinástich kategóriách. Bezpochyby si tam každá z nás našla svojich vyvolených, avšak Slováci rozhodli o víťazoch takto.

Poznáme víťazov 4.ročníka ankety SOWA

1. Zábava

Anketa začala tento rok kategóriou – zábava. Na sociálne siete sa chodí mnoho z nás práve zabaviť a minulý rok odvádzal v tomto smere najlepšiu prácu Fero Joke. Okrem neho nás na Instagrame bavia aj Evelyn, Bekim alebo Jakub Ťapák.

Kristína Tormová a Štefan Skrúcaný odovzdali sošku v tejto kategórií opäť do rúk Františka Košarišťana, ktorého poznáš asi skôr pod menom Fero Joke.

2. Jedlo

V kategórii si mohla svoj hlas odoslať napríklad portálu fitrecepty alebo mystoryofcooking. Do TOP desiatky sa aj tento rok dostal aj Martin Pyco Rausch.

V kategórii jedlo si prvenstvo aj tento rok pripísal práve Martin Pyco Rausch. Influencer priznal, že ho toto víťazstvo prekvapilo, pretože minimálne dva mesiace bol offline, ale výhra ho samozrejme potešila.

3. Šport a zdravie

V tejto kategórií si mohla zahlasovať aj za našich profesionálnych športovcov Petru Vlhovú a Adama Sýkoru. Avšak nechýbala tu ani influencerka, ktorá sa nehanbí za svoju pravú tvár – Andy Štech. Športom nás na sociálnych sieťach ovplyvňujú aj Lucia Mokráňová, Jany Landl, Maroš Molnár a ďalší. Do TOP 10 sa však tento rok nedostal minuloročný víťaz MMA bojovník – Atilla Végh.

Najlepšou športovkyňou na internete je podľa Slovákov práve fitnesska Andrea Štechová. Ako sama priznala, za túto výhru je veľmi vďačná a ďakuje aj svojim fanúšikom, ktorí ju nesmierne podporujú.

4. Móda

Práve móda je jednou z nových kategórií, za ktorú sa minulý rok nehlasovalo. Tento rok však bolo nominovaných hneď niekoľko módnych ikon, akými sú napríklad Lula, Laura z Love Islandu, Lucypug či Mirka Dobis.

Víťazstvo v tejto kategórií si napokon pripísal Lukáš Kimlička. Pri odovzdávaní sošky vyslovil slová „Prajem si, aby sociálne ľudí zbližovali a nie rozdeľovali“.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lukas Kimlicka (@lukaskimlicka)

5. Cestovanie

V kategórii cestovanie sa do finálovej desiatky takisto dostal minuloročný víťaz, ktorým sa stal influencer vystupujúci pod menom Milan Bez Mapy. Okrem neho si v druhom kole mohla hlasovať napríklad aj za manžela obľúbenej influencerky Tatiany Židekovej či instagramový profil @cestujzamenej.

Sošku si v kategórii cestovanie si opäť prebral Milan Bardún, ktorého môžeš z Instagramu poznať pod menom Milan Bez Mapy.

6.  Hudba

V tejto kategórii si sošku minulý rok odniesla speváčka Sima, ktorá bola vo finále aj tento rok. Okrem nej sa o víťazstvo pobili aj Dara Rolins, IMT Smile, Kali či Alan Murin.

Najviac hlasov si do tretice pripísala speváčka Simona Hegerová – Sima. Okrem nej však podľa jej vlastných slov patrí soška aj jej ženám, ktoré ju podporujú pri televíznych obrazovkách.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SIMA (@simonahegerova)

7. Krása

Anketa pokračovala kategóriou krása, v ktorej nechýbala ani nominácia minuloročnej víťazky Lucie Sládečkovej. Okrem Lucid sa do finálového hlasovania dostali aj Jana Hrmová či Andrea Saky a mnoho ďalších. Medzi ženami sa objavil aj dvaja páni, ktorých reprezentovali kaderníci Vladimír Lekár a Ján Molnár.

Sošku si napokon odniesla Lucia Šenková, ktorá s tým podľa vlastných slov vôbec nepočítala. Ako sama povedala, toto je pre ňu obrovské ocenenie a pri veľkých menách, s ktorými bojovala, si vôbec neverila.

8. Herec

Slováci hlasovali aj za najlepšieho herca a herečku. Táto kategória sa však po minulom roku rozdelila na dve samostatné. Víťazom ankety sa minulý rok stal obľúbený herec Ján Koleník, ktorý bol nominovaný aj tento rok. Spoločnosť mu robili napríklad herci Braňo Deák, Juraj Loj či Adam Bardy.

Najlepším mužským protagonistom sa opäť stal Ján Koleník, ktorý však na odovzdávaní cien tento rok chýbal. Fanúšikom poďakoval aspoň prostredníctvom videa.

Kto si odniesol sošky v ďalších kategóriách a čo cena poroty a celkový víťaz SOWA?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News