Pozerala si sa niekedy do zrkadla a vravela si si, že sakra, dnes vyzerám SEXI?

Veľakrát som si povedala, že vyzerám dobre, roztomilo alebo smiešne. Nepamätám si však, že by som povedala slovo sexi. Je pravda, že nevyhľadávam v obchodoch sexi veci. Vlastne ani neviem presne povedať, či práve tá alebo oná vec je na mne sexi. Podľa mňa je to veľmi subjektívna vec, ktorú každý z nás vníma inak.

Rozhodla som sa teda, že nechám stylistov v nákupnom centre, nech ma oblečú do ich predstavy slova sexi. Do niečoho čo sa im na ženách páči a čo je podľa nich sexi.

Takto to dopadlo.

ZARA

Prvá zastávka bola Zara. Tu som poskúšala asi najviac variácií. Veľa vecí na mne nesedelo. Či to boli jednoduché voľné šaty, v ktorých som vyzerala ako vešiak, alebo zložitejšie tvary, ktoré mi deformovali postavu. Stylista nakoniec vybral kraťase a sako z čipky, čierny top a vysoké lodičky. Nie je to môj štýl a čipka mi je celkovo nepohodlná, takže som sa v tom necítila dobre. Je ťažké cítiť sa sexi v niečom, v čom sa necítite pohodlne.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Screen Shot 2016-05-16 at 11.54.00

Bershka

Ďalej naše cesty skrížila moja obľúbená Bershka. Slečna mi vybrala čierne krátke šaty s dlhým rukávom a k tomu telové lodičky. Povedala, že podľa nej je to taká stará sexi klasika, ktorú sama rada nosí. Myslím, že to je pravda. Sama mám doma čierne šaty, ktoré si dávam v prípade, keď chcem zapôsobiť na mužské obecenstvo.

Screen Shot 2016-05-16 at 11.55.16

Tally Weijl

Treťou zastávkou bol obchod Tally Weijl. Nenavštevujem ho často, pretože s ním nemám moc dobré skúsenosti. Keďže je hneď vedľa Bershky a ja som už bola celkom vyčerpaná, vošla som teda dnu. Poprosila som slečnu, nech mi vyberie niečo, čo sa jej na ženách páči a zdá byť sexi. Celkom ma prekvapila výberom vecí. Biela blúzka, k tomu rifle a klobúk, vraj sa jej to na ženách veľmi páči, pretože to vyzerá podľa nej žensky a sexi. Podľa mňa by to bolo sexi, keby som mala rozopnuté ešte dva gombíky na blúzke, no slečna povedala, že to vôbec nie je potrebné. (Snáď nenarážala na moje malé prsia)

Screen Shot 2016-05-16 at 11.57.20

Stradivarius

Moja posledná zastávka bola v obchode Stradivarius. Spotená a unavená som si vyskúšala posledný outfit. Opäť úplne iný štýl, iné farby a tvary oproti ostatným outfitom. Slečna povedala, že na ženách je najviac sexi červená a keby mali červené šaty, tak mi ich určite vyberie. Keďže červené šaty nemali, vybrala červený top v kombinácií s elegantnými nohavicami a čiernymi lodičkami. Podľa nej je to taký sexi biznis štýl.

Screen Shot 2016-05-16 at 11.58.12

Každý zo stylistov mal vlastnú predstavu o tom, čo je preňho sexi a ani jeden z outfitov nie je ničím podobný. Z toho vyplýva, že „sexi“ je veľmi subjektívna vec. Nepotrebuješ šaty alebo veľký výstrih k tomu, aby si bola pre niekoho sexi.

Nie len oblečenie nás robí sexi. Je to hlavne naša osobnosť, naše vystupovanie, pohľad alebo úsmev, ktorým očaríme nie jedno mužské oko. Nikdy som si nemyslela, že to napíšem, ale súhlasím s Paris Hilton, ktorá povedala, že nezáleží ako žena vyzerá. Ak je sebavedomá, je sexi. ☺

foto: autor

Komentáre