Nová interaktívna funkcia v populárnej aplikácii TikTok umožní používateľom prispieť počas pandémie nového koronavírusu charite. Tvorcovia videí či livestreamov si do nich budú môcť vložiť takzvané „darovacie nálepky“ (Donation Stickers) a prostredníctvom nich zbierať peniaze pre charitatívnu organizáciu podľa ich výberu. Informuje o tom portál TechCrunch.

Používatelia budú môcť charitám prispieť po poklepaní na nálepku. Otvorí sa im vyskakovacie okienko, kde môžu následne darovať peniaze bez toho, aby opustili aplikáciu. Na začiatku budú môcť tvorcovia videí a ich fanúšikovia prostredníctvom funkcie podporiť charitatívne organizácie CDC Foundation, James Beard Foundation, Meals on Wheels, MusiCares, National PTA, National Restaurant Association Educational Foundation, No Kid Hungry a The Actors Fund, ktorých súčasné misie podporujú zraniteľné skupiny či komunity zasiahnuté opatreniami zameranými proti koronavírusu, ako sú napríklad umelci, učitelia či zamestnanci reštaurácií.

zdroj: Photo by Kon Karampelas on Unsplash

Dary sprostredkuje charitatívna platforma Tiltify, zameraná na získavanie financií, ktorá bude mať na starosti spracovanie platieb. Tiltify, ktorá má skúsenosti s podobnými funkciami počas živých prenosov, už v minulosti spolupracovala na viacerých iniciatívach s platformou Twitch.

Spoločnosť TikTok zároveň vyrovná dary charitám, ktoré sa vyzbierajú prostredníctvom novej funkcie do 27. mája. Do videí a živých prenosov, ktoré budú mať spomínané špeciálne nálepky, sa automaticky preto pridá aj hashtag #doubleyourimpact (v preklade zdvojnásobte svoj dosah, pozn. SITA).

TikTok sa počas pandémie realizuje s pomocou na viacerých frontoch. Tento mesiac už napríklad sľúbil finančnú pomoc 250 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 230 miliónov eur) pre pracovníkov v prvej línii, pedagógov a zasiahnuté lokálne komunity. Ďalších 125 miliónov dolárov (115 miliónov eur) v reklamných kreditoch zase poskytol zdravotníckym organizáciám a podnikom snažiacim sa o obnovu.

 

Zdroj: techcrunch.com, SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.