Instagram/rosanastas

Určite si už počula o tom, že ak si vo vzťahu, mali by ste chodiť s partnerom do postele v rovnaký čas. Existuje aj viacero štúdií, ktoré sa zaoberali touto témou. Zverejnené boli napríklad na portáloch Frontiers in Psychiatry a National Center for Biotechnology Information. Nezávisle od seba prišli na to, že chodenie do postele naraz dokáže zlepšiť celý partnerský život.

Na začiatok je potrebné uviesť menšie negatívum oboch výskumov, a to, že boli prevedené na pomerne malej vzorke. V prvom prípade sa do výskumu zapojilo 12 párov a v druhom 29 párov. Aj napriek tomu, že výskum nepokryl väčšie množstvo rôznorodých ľudí, obidva výskumy dospeli takmer k jasnému záveru. Spoločný spánok má súvis aj s tým, aký budete mať ako pár deň.

Ak budete chodievať spať v rovnaký čas, zvyšuje sa šanca, že sa budete cítiť dobre a šťastne aj na ďalší deň bez toho, aby vám hrozili nejaké hádky. Tie však hrozia v prípade, ak chodíte do postele každý v iný čas. Každému z vás môže trvať iný čas, kým sa vám podarí zaspať, a to môže ovplyvniť aj spánkový cyklus toho druhého.

Prečo je ešte chodenie do postele v rovnaký čas také dôležité?

Budete mať čas na rozhovor a túlenie

Tým, že budete chodiť do postele naraz, si vytvoríte peknú rutinu. Aj keď na seba nemáte čas počas dňa kvôli pracovným povinnostiam, vieš, že aspoň večer pred spaním sa budete môcť v posteli krátko porozprávať. K tomu môžete pridať aj túlenie.

Obaja sa tak budete cítiť lepšie a viac si budete rozumieť. V niektorých prípadoch to môže zlepšiť aj váš intímny vzťah. Predsa len, nie vždy to musí ostať len pri túlení.

Lepšie sa s priateľom zosynchronizuješ

Ak by ste každý chodili spať v iný čas, bolo by veľmi náročné sa zosúladiť. Kým ty by si už raňajkovala a chystala sa na nový deň, partner by ešte spal a nemohli by ste ráno prebrať, čo vás čaká a iné dôležité veci. Ak pôjdete do postele v rovnaký čas, je vysoká pravdepodobnosť, že v rovnaký čas budete aj vstávať.

Tým, že sa takto spolu zosynchronizujete, prinesiete do svojho vzťahu viac harmónie a menej nezhôd. A za vyskúšanie to určite stojí.

Zdroj: Frontiers in PsychiatryNational Center for Biotechnology Information

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating