Instagram/raganwesson/countryhomejourney

Ruch nášho každodenného života na nás pôsobí občas poriadne únavne. Niekedy sa chceme pobaliť a vyraziť aspoň na víkend ďaleko od ľudí, niekam, kde sa budeme cítiť pohodlne, príjemne, a kde si oddýchne nie len naše telo, ale aj myseľ. Taká chata niekde v prírode je presne na takýto únik od reality priam ideálna. A „chalupársky“ štýl dokáže na našu dušu pôsobiť naozaj upokojujúco.

Či už snívaš o tom, že raz budeš takéto útočisko vlastniť a chodievať tam so svojou rodinou alebo si vo fáze, kedy si svoju chatu zariaďuješ, potom ti určite padnú vhod nejaké inšpirácie.

Tie nemusíš využiť iba na svoj „druhý“ domov, ale pokojne aj do svojho bytu či domu, ak ti je tento štýl srdcu blízky. Každopádne, cieľom pri ňom je vytvoriť miesto, ktoré bude dýchať útulnosťou, teplom a pokojom.

Hlavným a najdôležitejším prvkom je drevo – stropné trámy, nábytok, dekorácie, hlavne, nech je ho vidieť. Kombinovať môžeš pritom jeho rôzne odtiene a ideálne je, ak by pôsobilo neopracovane. Takto vzbudíš dojem, že ide o ručnú prácu starého farmára, ktorý mu dal život.

Farby sú len na tebe, no svetlé a pastelové tóny, najmä krémová a šedá sú najčastejšou voľbou. Nábytok je ideálne zohnať v bazároch, kde nájdeš originálne a najmä kvalitné kúsky, no ak hľadáš v obchodoch, voľ to, čo sa podobá možno aj vintage štýlu.

Vankúše, deky a zelené rastlinky budú tou správnou bodkou pre spomínanú útulnosť. Tak čo, vieš si predstaviť, ako by vyzeralo tvoje víkendové útočisko?

Zasnívaj sa pri týchto inšpiráciách

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife