Vyznie to trošku sebestačne, no nie je to pravda? Celý život hľadáme hrdinu, svoj vzor, ku komu môžme prihliadať a kto nám možno otvorí oči, navedie na to správne a poučí nás. Pritom samé netušíme, že sme tými hrdinkami my samé. 

Tvoj život. Občas faux-pas, občas riadny zmätok a chaos. Ale vie to byť aj riadna sranda, občas zamilovanie a obrovský smiech. Ja stále hovorím, že všetko je tak, ako má byť, no občas treba byť hrdinkou tvojho života.

Celý život nám hovoria, že by sme si mali nájsť vzor. Väčšinou sú to celebrity, herci alebo herečky. No poznáš ich osobne, keď si teda tým tvojim hrdinom a vzorom? Niektoré ženy majú ako svoj vzor mamu, ku ktorým sa pridávam aj ja.

Avšak niekedy potrebujeme byť hrdinkami svojho života mi samé. Občas potrebujeme vzhliadať k sebe samým, občas sa potrebujeme pochváliť a uznať, že sme skutočne silné.

„Potrebovala hrdinu, tak sa ním stala sama.“

Niekedy sa musíš jednoducho pochváliť, aká si silná, ako všetko zvládať. Povedz si, aký dobrý človek si. Pochváľ sa za to, ako si posledný hektický týždeň zvládla a že je najvyšší čas myslieť trochu viac aj na seba. Povedz si úprimne, že sa obdivuješ za tvoju tvrdú prácu a za úsilie, ktoré zo seba vydávaš.

Celý život niekoho obdivujeme. Keď niekoho stretneme, obdivujeme ho za to, ako vyzerá, ako sa správa ale úprimne, kedy sme naposledy obdivovali seba a to, ako vnímame veci my? Kedy sme sa naposledy pochválili? Neustále obdivujeme druhých, ale zabúdame na seba.

Pritom my sme hlavné hrdinky nášho života a tak to aj zostane. Tak prečo sa teda nepokúsiť vážiť si viac samú seba? 

Ako sa hovorí, existuje budúca verzia teba, ktorá je hrdá na to, že si dosť silná. Si to ty! Si to stále ty! Tak prečo sa neustále podceňuješ? Prečo je každý skvelý, dobrý a úžasný, no ty seba vidíš ako hlúpu ženu?

Urob so seba hrdinku svojho života.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.