Niekedy sa hovorí, že tehotenstvo je to najkrajšie obdobie ženy. Môže to byť pravda, no taktiež so sebou prináša rôzne obete, ktoré nie sú ľahké.

Tehotná žena by mala zo stravy vyradiť tieto potraviny, inak sa môže stať, že ublíži bábätku alebo sa nebude vyvíjať správne.

Hríby

Hríby na seba dokážu viazať iné toxické látky, ktoré môžu bábätku škodiť. Najmä v prvých troch mesiacoch by si sa im mala vyhýbať, pretože sú naozaj rizikové a škodlivé. Počas ďalších mesiacoch by si ich mala výrazne obmedziť a jesť ich maximálne raz do mesiaca.

Surové mäso

V nesprávne uvarenom mäse môžu prebývať rôzne baktérie a parazity, ktoré nie sú pre dieťa vhodné. Určite už vieš, že by si nič surové nemala konzumovať, no mäso je z týchto potravín najdôležitejšie. Kontroluj si to.

Sushi

Podobne ako mäso, aj sushi v sebe obsahuje surové ryby a nedostatočne upravené suroviny. Pokiaľ tejto pochúťke holduješ, no nečakane otehotnieš, musíš odolať. Ohroziť zdravie bábätka naozaj nepotrebuješ, preto sa týmto pokrmom vyhýbaj.

Nesprávne upravené vajíčka

V tehotenstve by si mala byť s vajíčkami opatrná. Keď si ich chceš dať, mala by si ich variť minimálne 12 minút, aby si si bola naozaj istá, že sú dostatočne spracované. Pokiaľ by neboli a jedla by si surový žĺtok, mohla by si bábätku ublížiť.

Alkohol

Určite vieš, aj keď možno nie si tehotná, že alkoholu by si sa mala vyhýbať. Najnebezpečnejší nápoj, ktorý v tehotenstve môže existovať. Zo začiatku, keď o tvojom „požehnanom stave“ ešte nevieš, si možno dáš, avšak akonáhle sa dozvieš, že budeš matka, mala by si dať alkoholu červenú.

Veľké množstvo kávy

Káva je v tehotenstve v poriadku, no dávaj si pozor na jej množstvo. Pokiaľ si pred tehotenstvom pila veľa kávy, obmedz to na 1-2 na deň. Ak si pila len príležitostne, skús sa jej vyhýbať alebo piť jej bezkofeínovú verziu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.