Zakázané potraviny v tehotenstve

Niekedy sa hovorí, že tehotenstvo je to najkrajšie obdobie ženy. Môže to byť pravda, no taktiež so sebou prináša rôzne obete, ktoré nie sú ľahké.

Tehotná žena by mala zo stravy vyradiť tieto potraviny, inak sa môže stať, že ublíži bábätku alebo sa nebude vyvíjať správne.

Akonáhle svojmu okoliu povieš, že si tehotná, budú sa na teba valiť kadejaké informácie. Prípadne si ich budeš vyhľadávať ty sama zo zvedavosti. Pozor si však dávaj na mýty, ktorým by si rozhodne nemala veriť. Prečítaj si preto náš článok o 7 najznámejších mýtoch v tehotenstve, ktorým ľudia naďalej veria.

Tehotná žena
zdroj: Unsplash/John Looy

Hríby

Hríby na seba dokážu viazať iné toxické látky, ktoré môžu bábätku škodiť. Najmä v prvých troch mesiacoch by si sa im mala vyhýbať, pretože sú naozaj rizikové a škodlivé. Počas ďalších mesiacoch by si ich mala výrazne obmedziť a jesť ich maximálne raz do mesiaca.

Surové mäso

V nesprávne uvarenom mäse môžu prebývať rôzne baktérie a parazity, ktoré nie sú pre dieťa vhodné. Určite už vieš, že by si nič surové nemala konzumovať, no mäso je z týchto potravín najdôležitejšie. Kontroluj si to.

Zakázané potraviny v tehotenstve
zdroj: Instagram/nase_maso

Sushi

Podobne ako mäso, aj sushi v sebe obsahuje surové ryby a nedostatočne upravené suroviny. Pokiaľ tejto pochúťke holduješ, no potom otehotnieš, musíš odolať. Ohroziť zdravie bábätka naozaj nepotrebuješ, preto sa týmto pokrmom vyhýbaj.

Zakázané potraviny v tehotenstve
zdroj: Instagram/oyshi_sushi

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife