Toto je môj posledný list tebe, list na rozlúčku. Posledné riadky ako spomienka na nás. Na obdobie lásky. Slová, ktoré mali byť vypovedané skôr ako teraz… Ale nikdy nie je neskoro, aj keď možno v tomto prípade áno, predsa to skúsim.

Naposledy.

Keď som ťa spoznala, priznám sa, nebola som na lásku pripravená. Nebol si môj prvý vzťah, ale bol si moja prvá veľká láska. Vzťahy predtým, to boli vzťahy bez ničoho. Detské, nevyspelé, bez šarmu, bez citov. S tebou to bolo iné. Ale nebola som ochotná to prijať. Nebola som zvyknutá byť mužom úprimne milovaná, nebola som zvyknutá vidieť, že som v jeho očiach jediná.

Predtým som zvykla hrávať hry. Hry, ktoré si tí muži stanovili. Ako napríklad, bojovať o jeho pozornosť, hľadať dôvody, prečo sa vidieť, nehovoriť priveľa, stretávať sa len ak to vyhovuje jemu. Bolo to detinské, ale sama som bola dieťa, tak mi to vyhovovalo. Pri tebe všetky tieto veci boli preč. Bolo to osobné, vyspelé, naozaj dospelé a intímne. Ako z filmu. Nešlo len o sex. U nás dvoch nikdy nie. My sme sa skutočne zblížili duševne. To je pre mňa skutočná intimita. Keď môžem každú svoju myšlienku povedať nahlas. Takýto bol náš vzťah. A bol ideálny.

Práve preto som nevedela, čo s tebou robiť, ako sa k tebe správať, ako si ťa skutočne vážiť. Znie to šialene, ja viem. Ale je to pravda. Moja pravda. Nevedela som to dávať najavo, aj keď som sa tak priveľmi snažila. Snažila sa každý jeden deň. Strašne som sa bála. Bála som sa, že ak budem všetkému otvorená, skončíme ako tie vzťahy predtým. Nenávidela som tie hry vo vzťahu a predsa som ju medzi nami vytvorila.

Ale milovala som ťa ako nikdy nikoho predtým. Stále ťa milujem. Robila som strašne veľa zlých vecí, ktoré ťa museli nútiť odísť, zabudnúť na mňa z jediného dôvodu. Videla som, že ti nedokážem svoju lásku dať tak najavo ako si to želáš, preto bude lepšie ak ma opustíš. Nikdy nebolelo nič viac ako toto rozhodnutie. Milovala som ťa úprimne, chcela som ťa iba spraviť šťastným. Bol si jediným mužom môjho života.

Keby som len tušila, že dni bez teba budú tak ťažké, že ich budem ťažko prežívať. Žiť už nedokážem, odkedy si odišiel iba prežívam. Až tvoj odchod ma naučil, že som mala bojovať viac. Vždy mi bolo nepríjemné hovoriť o citoch, dávať ich najavo, ale ty si za to stál. Uvedomovala som si to predtým, samozrejme, ale teraz si to uvedomujem ešte viac. Že už nikdy sa počas nášho bozku neodtiahnem a neusmejem sa, ako som to mala vo zvyku. Že už nebudem sedieť na našej lavičke v parku a piť zázvorové pivo. Že už sa k tebe nikdy nepritúlim. Že už nikdy nebudem milovať tak veľa ako teba.

Bol si jediný muž, ktorý mi nehovoril, že mi dá všetko, ale rovno to spravil. Bol si človek, ktorý má robil najšťastnejšou ženou na svete už len pre pocit, že patrí mne, a áno viem, nebola som ideálna frajerka. Ale robila som to pre teba, aby si našiel niekoho, ako si ty sám. Niekoho, kto aj keď ťa bude milovať, vážiť si ťa, dá ti to patrične najavo. Ale pre mňa zostaneš ako ten, ktorý mi splnil všetky sny. Ako muž, ktorý mi dokázal, že láska je tá najkrajšia vec na svete, a že milovať sa dá aj cez všetky prekážky a nedokonalosti.

Navždy ti budem vďačná za každý okamih, ktorý sme prežili. Vďaka tebe som písala našu rozprávku, aj keď neskončila šťastne. Ale poučila nás a to je hlavné. Poučila mňa a dala mi tak veľa. A viem, že svoju lásku raz budem dokazovať inému mužovi spôsobom, akým si to chcel ty, pretože som sa to konečne naučila.

Ale ver, že aj v tom momente si spomeniem na teba, i keď len na moment a pripomeniem si, ako veľmi ťa milujem. Bez ohľadu na to či budeš môj alebo nie. Bez ohľadu na to či budem mať iného alebo nie.
Lebo tak, ako ja milujem teba, už nikdy iného milovať nebudem.
A jediné, čo si prajem je to, aby si bol šťastný, vyrovnaný, spokojný muž, ktorý sa cíti milovaný a ocenený.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.