Pexels/Cleyton Ewerton

Veľa žien práve počas leta vymieňa svoj make-up za ľahší BB alebo CC krém. Je to aj z dôvodu, že sa kvôli teplu viac potíme a nechceme, aby nám celý make-up hneď zliezol dole. Na druhej strane ale nechceme byť biele ako stena. Aký je medzi týmito dvoma produktami rozdiel a ktorý je lepší?

BB a CC krémy sa od klasických make-upov odlišujú najmä svojou konzistenciou. Kým make-up je hutnejší (najmä ten s vysokým krytím), BB a CC krémy majú ľahšiu konzistenciu, pod ktorou tvoja pleť bude môcť dýchať a nebudú sa ti zbytočne upchávať póry.

Od BB krému zázraky nečakaj

Pod skratkou BB krém môžeš nájsť označenia „beauty balm“ alebo „blemish balm“. Ide predovšetkým o zjednocujúci balzam, ktorý zjednotí tón pleti a zároveň dodá pokožke potrebnú hydratáciu. Niektoré z nich majú aj ochranný SPF faktor, no väčšinou ide o nízke číslo, takže len na takúto ochranu pred slnkom sa spoliehať nemôžeš.

BB krém je vhodný pre bezchybnú pleť, ktorá potrebuje len zjednotiť tón a rozjasniť. Keďže BB krém nemá silné krycie schopnosti, nedokáže si poradiť s väčším akné, k tomu budeš potrebovať aj korektor. Kvôli svojej hydratačnej schopnosti je tiež vhodný pre suchšiu pleť, ktorú dokáže vyživiť.

CC krém si poradí aj s pigmentovými škvrnami

Pod skratkou CC krém sa ukrývajú pojmy ako „color control“ alebo „color correction“, prípadne „complexion corrector“. CC krém slúži tiež na zjednotenie pleti, no poskytuje väčšiu kryciu schopnosť ako BB krém. Je určený predovšetkým na pleť, ktorá má problémy so začervenaním alebo pigmentovými škvrnami. Poradí si lepšie aj s kruhmi pod očami.

Aj CC krém obsahuje aktívne látky, ktoré pleť rozžiaria a dodajú jej hydratáciu. Je vhodný najmä pre citlivú alebo mastnejšiu pleť so sklonom k akné, no neboj sa ho vyskúšať, aj keď ťa trápi suchšia pleť. Každá pokožka je iná a to, čo môže sedieť tvojej kamoške, nemusí tebe a naopak. Pri SPF faktore platí to, čo pri BB kréme. Často ide o nedostatočnú ochranu, ktorú je potrebné doplniť aj kvalitným krémom s SPF.

V praxi sa niekedy stretávame s tým, že viditeľný rozdiel medzi BB a CC krémom ani nepostrehneme. Môže sa stať, že niektoré značky sa budú správať podobne. Obidva krémy ale dodajú tvojej pleti krásne zjednotenie a čo je najlepšie, prispôsobia sa tvojmu odtieňu. Teraz na leto je to naozaj ideálna voľba.

Máš skúsenosť s BB alebo CC krémom? Ktorý je podľa teba lepší?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty