Internet je plný receptov na domáce telové či pleťové scruby. Cukrové, kávové alebo s ovsenými vločkami. Ak sa o seba rada staráš, je pravdepodobné, že si už niektoré vyskúšala. 

Je to skvelý a cenovo dostupný nápad na skrášlenie pokožky a využitie domácich zásob. Ale je možnosť, že sú niektoré tieto zdanlivo dobré recepty viac škodlivé, ako si myslíme? V niektorých prípadoch áno. Toto sú 2 z nich, pri ktorých by si mala pred použitím porozmýšľať, či ti skutočne môžu pomôcť.

Scruby, ktoré sú na našom trhu prechádzajú výrobným procesom, testovaniami a sú vždy špeciálne určené na vybraný typ pokožky. Jednoducho, ak si vyrábaš scrub podľa receptu z internetu, ide o všeobecný recept, ktorý nemôže fungovať na všetkých. Jeden z nich je aj populárny kávový scrub.

Jednoduchý DIY recept spočíva v tom, že si odoberieš zvyšok kávy, použiješ ho ako píling. Kofeín pridá aj trošku rozjasnenia. Avšak malé zvyšky kávových zŕn môžu spôsobiť zápal, ak máš otvorené póry. Pri suchej pokožke môžu spôsobiť podráždenie, infekciu a ešte väčšie vysušenie. Navyše je rozdiel medzi kávovým pílingom špeciálne vyrobeným a určeným na pleť a zvyškom z dopitej kávy.

Druhým najhorším DIY tipom sú recepty na pílingy, ktoré obsahujú jablčný ocot. Ten by mal zosvetľovať fľaky, pigmentové škvrny a vďaka antibakteriálnym vlastnostiam pomáhať s akné. Aj keď má jablčný ocot výhody, napríklad pri znižovaní hmotnosti či cholesterolu, na pleť by sa rozhodne mal používať s veľkou opatrnosťou. Obsahuje totiž kyselinu octovú, ktorá môže spôsobiť popáleniny pokožky.

 

Zdroj: thetalko.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.