pokožka

Tohtoročné horúce, letné obdobie dalo poriadne zabrať nielen nášmu organizmu, ale i pokožke. Slnečné lúče boli výnimočné silné a je tomu tak ešte aj v týchto posledných augustových dňoch. Regenerácia je presne to, čo naša pokožka potrebuje viac ako inokedy. 

Ideálnym obdobím pre jej regeneráciu je práve vtedy, keď slnečné lúče už nie sú také silné ako v lete. Aj pokožka potrebuje oddych, preto sa do nej môžeš pustiť pokojne už aj v najbližšom období. Pozornosť jej však venuj v krokoch a postupne. Nejde všetko hneď.

Ako správne regenerovať pokožku po letnom období?

Hydratuj a regeneruj peelingom

Hydratácia je jedným z najdôležitejších prvkov ako pre organizmus, tak i samotnú pokožku. Nestačí len pitný režim. Aby bola zdravá, venuj jej pozornosť telovým peelingom, ktorý sa postará o to, aby z nej odstránil odumreté kožné bunky. Vyrobiť si ich môžeš napríklad aj v pohodlí domova a aplikovať na pokožku 1-2 krát do týždňa. V prípade, že nevieš ako na to, v tomto našom článku ti ponúkame hneď 4 tipy ako si ho pripraviť za pár sekúnd.

pokožka
zdroj: Pexels/cottonbro

Vyživuj telovým mliekom a maslom

Dopraj je taktiež minimálne raz denne hydratačné a výživné telové mlieka alebo maslá. Tvoja pokožka je totižto po lete suchá i napriek tomu, že to nemusí byť na oko viditeľné. V prípade, že ju máš takú až príliš, doplň jej touto formou hydratáciu aj dvakrát do dňa. Staviť môžeš aj na telové oleje, výborným príkladom je jojobový. Aj v tomto prípade si ich môžeš vyrobiť doma. Ako na to, nájdeš v tomto našom článku.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty