Očakávaný 24. ročník multižánrového festivalu Pohoda sa napokon neuskutoční. Dôvodom je situácia spojená so šírením nového koronavírusu. O „presunutí“ festivalu na rok 2021 dnes po 9:00 informoval jeho riaditeľ Michal Kaščák v Rádiu_FM.

Podujatie sa malo konať od 9. do 11. júla na letisku v Trenčíne. Presunutý ročník sa uskutoční od 8. do 10. júla 2021 na rovnakom mieste.

Kaščák zároveň uviedol, že viac ako 20 interpretov, ktorí mali vystúpiť v Trenčíne počas tohto leta, už potvrdilo účasť na budúcom ročníku. PR manažér Anton Repka prezradil, že medzi nich patria napríklad The Libertines, Metronomy, Wolf Alice, Archive, Shame, Black Midi, Kokoroko, Marina Satti & Fonés, Black Country, New Road, Bazzookas, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Pengshui, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, The Space Lady, Malox, Crack Cloud, Murman Tsuladze, Shht, PoiL, Trupa Trupa. Kaščák doplnil, že ani jeden umelec, ktorý mal vystúpiť tento rok, zatiaľ nezrušil účasť na Pohode 2021.

View this post on Instagram

POHODA 2020 SA ZMENÍ NA POHODA IN THE AIR, NAPLNO SA UVIDÍME V ROKU 2021 (for English scroll down). Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa presúva o rok. Pohoda 2020 sa tak v tradičnej podobe neuskutoční, nahradí ju Pohoda In the Air. Naživo sa na trenčianskom letisku stretneme až 8. – 10. júla v roku 2021. Všetky vstupenky z tohto roka ostávajú v platnosti. Zároveň tým, ktorí to potrebujú, garantujeme vrátenie plnej sumy za lístok. Úžasná atmosféra živého stretnutia nám bude veľmi chýbať, rovnako ako pozitívna energia, ktorá na letisku ostáva po festivale. Sme ale optimisti, a preto veríme, že si zameškané vynahradíme v budúcnosti s ešte väčšou radosťou. Mnohé mená z tohto ročníka budú s istotou hrať aj v roku 2021. Prvými opätovne potvrdenými umelcami sú: The Libertines, Metronomy, Wolf Alice, Archive, black midi, Shame, Kokoroko, Marina Satti & Fonés, Black Country, New Road, Bazzookas, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, PENGSHUi, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Space Lady, Malox, Crack Cloud, Murman Tsuladze, Shht, PoiL a Trupa Trupa… Dovidenia 8. – 10. júla 2021 na trenčianskom letisku na dvadsiatom štvrtom ročníku Pohody. #ZachovajmePohodu #KeepPohodaAndCarryOn #Pohoda20-21 #Pohoda20→21 EN: POHODA 2020 WILL CHANGE TO POHODA IN THE AIR, WE’RE LOOKING FORWARD TO SEEING YOU IN 2021 The twenty-fourth edition of Pohoda is postponed by a year. Pohoda 2020 will thus not take place in its traditional form, it will be replaced by Pohoda in the Air. We will see one another at the Trenčín airport on 8 – 10 July, 2021. All tickets from this year remain valid. At the same time, we guarantee those who need it a full refund of the ticket. We will miss the amazing atmosphere of the live gathering, as well as the positive energy that remains at the airport after the festival. However, we are optimists and therefore we believe that we will make up for the missed with even greater joy in the future. See you on 8th – 10th July 2021 at the Trenčín airport at the twenty-fourth year of Pohoda. #KeepPohodaAndCarryOn #Pohoda20-21 #Pohoda20→21

A post shared by PohodaFestival (@pohodafestival) on

Všetky zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj na budúci rok, týka sa to aj lístkov na parkovanie, stanovanie a podobne. Vstupenky je však možné aj vrátiť. Viac informácií je dostupných na oficiálnej webstránke festivalu www.pohodafestival.sk.

Organizátori pripravujú v pôvodnom termíne festivalu online podujatie Pohoda In The Air. O účasti diskutujú napríklad s Bazzookas či Crack Cloud. Do programu chcú zaradiť aj debaty, workshopy či archívne zábery a plánujú doň „zapojiť aj trenčianske letisko“. Presnejšie informácie by radi zverejnili 15. mája v rámci Pohoda Dňa FM.

Kaščák na záver prezradil, že 22. novembra vystúpi v Bratislave Donny Benét.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.