Instagram/simon_leviev__ofiiciall

Najväčším hitom posledných dní sa na Netflixe stal nepochybne dokumentárny film Podvodník z Tinderu, v origináli The Tinder Swindler. Ak si ho ešte nevidela, určite ti to vrelo odporúčame. Portál NBC News informoval o tom, že Simon Leviev dostal zákaz na všetkých zoznamkách a vymazali mu dokonca aj profil na Instagrame. O tom sme sa presvedčili aj my samy.

Dokument mal premiéru 2. februára, no za pár dní sa mu podarilo dosiahnuť obrovský úspech. Celý príbeh sa odohral v rokoch 2018 a 2019. Shimon Hayut, čo je jeho reálne meno, sa vydával za rôznych iných ľudí a na zoznamke Tinder si vyhľadával ženy, v ktorých najskôr vzbudí dôveru, častokrát získa aj ich srdce a napokon ich využije, aby od nich získal peniaze.

Pozri si trailer, aby si vedela, o čom dokument je

Za celý čas sa mu podarilo získať približne 10 miliónov dolárov od desiatok žien. Tri z nich sa rozhodli vystúpiť a prehovoriť aj vo filme. Na každú jednu z nich pritom používal rovnaké finty a triky. Kvôli láske k nemu boli schopné poriadne sa zadlžiť a ohroziť tak svoj vlastný život.

Najhoršie na tom všetkom je, že za svoje skutky nebol poriadne potrestaný. Bol síce odsúdený na 15 mesiacov, no v skutočnosti si odsedel iba 5. Na konci dokumentu sa dokonca chválil tým, ako pokračuje v luxusnom živote a ďalej má aktívny profil na Tinderi. Teraz by si ho tam už nenašla.

„Zablokovali sme Simona Levieva a všetky jeho známe aliasy, ktoré používal hneď, ako sa jeho činy stali známe v roku 2019. V súvislosti s vydaním dokumentu sme vykonali ďalšie interné vyšetrovanie a môžeme potvrdiť, že Simon Leviev nie je aktívny na Tinderi pod žiadnou jeho prezývkou“ prezradila hovorkyňa zoznamky.

Podvodník dokonca dostal zákaz aj na používanie iných zoznamiek ako Match, Plenty of Fish alebo OkCupid. Jeho instagramový profil bol dlho aktívny a po prezradení jeho identity pred premiérou dokumentu získal množstvo nových sledovateľov. V utorok ráno bol jeho Instagram zmazaný aj napriek tomu, že Simon tvrdil, že rozpovie svoju verziu príbehu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News