Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Niekedy si však nedáme povedať, nepoučíme sa z vlastných chýb a dáme ešte jednu šancu. Ak nás raz muž podvedie, naša dôvera dostane poriadnu facku a celý čas budeme žiť v neistote, či to neurobí znova.

Áno, niekedy treba odpustiť, no zabudnúť nedokážeš. Hovorí sa, že ak chlap podviedol raz, určite to urobí znovu. Je to ale úplná pravda? Sú medzi nimi aj výnimky, ktoré svoje správanie poriadne oľutovali a teraz doslova sekajú dobrotu. Ako teda zistíš, či do tejto skupiny patrí aj tvoj frajer a už ti ostane verný?

V prvom rade by si sa mala pozrieť na to, či to už niekedy predtým urobil. Nielen tebe, ale možno aj bývalým. Ak dokázal podviesť viackrát, asi sa už nepolepší. Ak išlo ale o jednorázovú záležitosť, kedy bol napríklad opitý (čo nie je ale ospravedlnenie), je veľmi pravdepodobné, že to naozaj úprimne oľutoval a teraz si chce tvoju dôveru získať späť.

Chce zlepšiť váš vzťah

Ak to myslí vážne, naozaj sa vo vzťahu zmení. Doteraz možno nebol ukážkovým priateľom, no ak na ňom vidíš, že sa snaží a robí všetko pre to, aby si sa cítila spokojne a milovane, asi by si mu naozaj mala dať šancu. Možno budeš mať zo začiatku pocit, že si s niekým úplne iným, pretože si na takúto pozornosť nebola zvyknutá, no nie je to presne to, po čom si celý ten čas túžila?

Mala by si si všímať aj také detaily, ako je napríklad nechávanie mobilu na stole. Bez dozoru. Doteraz ten telefón nedokázal pustiť z ruky a bral si ho všade. Veď aj mal pred tebou čo skrývať. Ak je ale ochotný nechať mobil pri tebe a dokonca aj bez hesla, vedz, že už nemá čo tajiť a chce, aby si mu začala zase dôverovať.

Už žiadne neskoré príchody, žiadne vymyslené služobné cesty či nadčasy. Vždy vieš, kde je a s kým tam je. Možno ti to bude pripadať tak, že to miestami až preháňa, ale on si je vedomý toho, že sa bude musieť veľmi snažiť, aby ste mali taký vzťah ako predtým.

Zaujíma sa o všetko, čo robíš a ako sa máš a chce ti pomáhať. Proste vidieť na ňom, že ak by mu na tebe nezáležalo, už dávno by sa na všetko vykašľal. Ale on to chce odčiniť a chce byť stále s tebou. Ak sama vidíš, že to oľutoval, daj mu druhú šancu. Na vlastných chybách sa učí najlepšie, takže už to asi naozaj neurobí znova.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.