Unsplash/Edward Cisneros

Už dávno neplatí, že podvádzajú len muži. Nevera sa týka aj nás žien a aj my dokážeme ublížiť svojmu partnerovi a zblížiť sa s niekým iným. Kým pre mužov ide zväčša len o fyzický kontakt, ženy do toho často zapájajú aj city. No potom sa môžu dostaviť výčitky.

Väčšina z nás si zotrvanie vo vzťahu po nevere predstaviť nevie, no mnohé páry to skúšajú spolu napraviť. Môže ísť o rôzne objektívne príčiny ako deti, spoločná hypotéka, dom a podobne. Namiesto toho, aby sa hneď po nevere rozišli, ostanú spolu.

Takýto vzťah však už nemusí byť taký istý, ako bol predtým a môže sa stať, že nastane jedna z týchto šiestich vecí. Niekedy sa udejú všetky naraz a vzťah už nie je možné zachrániť.

Strata dôvery

V prvom rade kvôli nevere utrpí dôvera. Ak niekoho podvedieš, len ťažko ti bude môcť hneď dôverovať. A keď nie je vo vzťahu dôvera, ťažko sa dá vybudovať kvalitný, zdravý a fungujúci vzťah. Opätovné získanie dôvery si bude vyžadovať možno aj niekoľko týždňov či mesiacov a budeš sa musieť snažiť naozaj ukázať, že ťa to mrzí a chceš všetko napraviť.

Problém s komunikáciou

S problémom s dôverou ide ruka v ruke aj problém s komunikáciou. Ak ti priateľ neverí, vždy mu bude pri tvojich slovách blikať červená kontrolka v hlave, či ho opäť neklameš. Neostáva ti nič iné, len byť trpezlivá a dať mu čas, kým to všetko spracuje.

Menej intímností

Nevera je často spôsobená problémami v intímnej oblasti. Ak vám to spolu neklapalo pred osudným momentom, s najväčšou pravdepodobnosťou budete mať problémy aj potom. Dostanete sa tak do začarovaného kruhu, z ktorého bude náročné nájsť cestu von. Pre toho druhého je tiež veľmi bolestivé predstaviť si, že to, čo spolu robíte, si predtým robila s niekým iným.

Neustále výčitky a obviňovanie

Veľmi častým problémom po nevere bývajú aj neustále výčitky a obviňovanie. Niekedy tak partner dáva najavo, ako veľmi si mu ublížila. Dávaj si však pozor na to, aby nevyužíval výčitky tvojho svedomia na to, aby si mu dovoľovala veci, ktoré predtým nerobil. Niektorí muži sa možno budú chcieť pomstiť a takýmto spôsobom ťa využijú.

Napätie v rodine alebo medzi priateľmi

Ak sa s neverou priznáš aj svojej rodine alebo priateľom, môže sa stať, že sa na teba budú pozerať cez prsty a nepochopia, prečo si to urobila. Môže však nastať aj taká situácia, že ten druhý bol kamarátom alebo rodinným príslušníkom tvojho partnera a vtedy môže vzniknúť oveľa viac nezhôd a problémov.

Koniec vzťahu

Ak si po nevere prejdete týmito vyššie spomenutými fázami, môže sa stať, že to napokon skončí rozchodom. Predsa len, nie každý dokáže neveru akceptovať a odpustiť ju. Keďže ty si bola tá, ktorá našla útechu v náručí druhého muža, takéto rozhodnutie musíš akceptovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating