Photo by Leah Kelley from Pexels

My ženy často premýšľame vopred a rady by sme vedeli, na čom sme. Možno si práve začala s niekým randiť, trvá to už dlhšie, ale stále ste sa poriadne nerozprávali o vašom smerovaní. Buď opatrná a nenaviaž sa na neho príliš. Portál Bolde, Thought catalog a The Talko uviedli tieto znaky, podľa ktorých sa chce chlapec iba baviť.

Neberie na teba ohľad

Prečo by ho malo zaujímať, ako sa cítiš? Prečo by sa mal s tebou rozprávať o tom, čo ťa trápi, keď sa zabávať? Prednejšie mu sú vlastné potreby. Veď doteraz to išlo podľa plánu, tak prečo by sa to malo pokaziť? To, že mu chceš otvorene povedať svoje obavy a emócie, nie je nič zlé. Je to správne a ľudia by mali riešiť svoje konflikty. Avšak, keď si ťa nevypočuje a absolútne nerešpektuje tvoje slová, má ťa iba na jedno.

Si pre neho tá nesprávna

Možno by aj chcel vzťah, ale necíti, že sa k sebe hodíte. Za to ho nemožno odsudzovať, každý má nárok na vlastný názor. To však neznamená, že musí zvaľovať všetku vinu na teba alebo si ťa pri sebe udržiavať, kým sa nevyskytne niekto presne podľa jeho predstáv. Akonáhle budeš počuť niečo na tento štýl, neboj sa odísť. Toto sa nijakým zázrakom nezlepší.

Nedokážete si poriadne nič naplánovať

Ak by s tebou chcel seriózny vzťah, už vopred by ste si dohodli dni ďalších stretnutí. Keď však chce iba mierne rozptýlenie, správa sa skôr spontánne. Samozrejme, nápady, ktoré prídu z ničoho-nič padnú vhod, človek zažíva mierny adrenalín. Ale čo potom? Neuvideli by ste sa zo spontánnosti dva týždne? Presne takto sa správa chlap, ktorý sa vyhýba serióznym záväzkom.

Vyhýba sa tvojej rodine a kamarátom

Žiadne zoznamovanie. Žiadne rozhovory. Čím menej ľudí o ňom vie, tým lepšie. Nechce, aby si si ho pustila hlbšie do života, pretože sám vie, ako to dopadne. Len ti to nedokáže povedať do očí. Časom na to prídeš. Ak ti už teraz udierajú do očí tieto varovné signály, neignoruj ich. Toto nie je klamlivé domýšľanie si. Zistíš to najmä vtedy, kedy sa budete úprimne rozprávať. Vnímaj každé jedno slovo a všímaj si výraz jeho tváre, či spôsob, ako rozpráva. To tie tiež napovie veľa.

Nikomu o tebe poriadne nerozpráva

Jeho rodina možno o tebe vie, ale akonáhle sa spýtajú, čo máte vy dvaja nové, je zbrklý. Odíde z miestnosti, je sarkastický a nechce sa o tom viac baviť. Je to predsa „jeho vec“, s kým sa stretáva a čo s dotyčnou osobou robí. Ty si to už možno povedala najbližším kamarátkam a rodine. Na tom nie je nič zlé, aspoň o teba nebudú mať strach. No nebudú sa bohvieako tváriť, keď zistia, že ťa zrejme iba ťahal za nos.

Vyhýba sa téme „vzťah“

Chce ísť na všetko pomaly, nechať sa unášať prúdom. Bude, čo bude. Na tomto ste sa asi na začiatku dohodli. Lenže vy sa nikam neuberáte, iba stojíte na mieste. Chceš vedieť, ako vníma vás dvoch, ale bojíš sa toho rozhovoru? Opýtaj sa ho. Máš na to plné právo. Úprimne mu povedz, ako sa cítiš a nech je už reakcia akákoľvek, nikdy ho nepros. Človeku, ktorý si chcel s tebou iba užívať, nepatrí seriózne miesto v tvojom živote a srdci.

Večne zaneprázdnený

Snažíš sa mu dovolať a vytiahnuť ho von? Zrazu je príliš zaneprázdnený, pretože sa musí sústrediť na vlastný život. Máš pocit, ako by sa ti vyhýbal a nevnímal ťa tak, ako predtým. Dôveruj svojej intuícií, tá ťa nesklame. Keď sa snaží z toho vykrútiť rôznymi výhovorkami, neboj sa s tým spraviť rýchly proces. Keby si naozaj patrila medzi jeho priority, našiel by si čas. Lenže to by sa stalo iba vtedy, kedy by to s tebou myslel vážne.

Zdroj: Bolde, Thought catalog a The Talko

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating