Mať dlhodobý vzťah, ktorý je plný dôvery, vernosti, lásky a pochopenia, je sen mnohých z nás. Vďaka každodennej drine ho však môžeš mať.

Tieto znaky ti odhalia, aké optimálne množstvo času by si mala tráviť s priateľom, aby to medzi vami fungovalo dlho.

Intenzita stretávania

Ako často sa so svojím partnerom stretávaš? Pokiaľ sa vidíte len 2x za týždeň, môžete kontakt zintenzívniť. Ak sa však stretávate každý deň, alebo každý druhý deň, skúste kontakt obmedziť, pretože si neskôr nebudete vzácni.

Nikoho by si nemala brať ako samozrejmosť, lebo v tomto svete nie je nič isté. Hlavne nie pravá láska, o ňu sa musíš naozaj stále starať.

Rozdielne hobby

Pokiaľ sa venujete niečomu, čo sa skĺbiť nedá, je rozumné vykonávať hobby na odlišných miestach. Avšak, pre zachovanie spoločného času by ste si popri jednom osobnom koníčku mali nájsť čas na jedno spoločné.

Môžete si vybrať z množstva kurzov, ktoré ponúka každé dobré mesto. Týmto spôsobom budete striedať čas oddelene a čas spolu, preto nájdete rovnováhu ľahšie.

Vzťahy s rodinou toho druhého

Ako už určite vieš, je dôležité mať dobré vzťahy s rodinou priateľa. Hlavne preto, lebo spolu plánujete spoločnú budúcnosť. Od vzťahov sa môže odvíjať všetko – pokiaľ s nimi nemáš dobré vzťahy, automaticky nechceš tráviť veľa času ani so svojím priateľom, no ak s nimi vychádzaš dobre, tráviš s ním asi viac času.

Podľa tohto si vieš nastaviť hranice v tom, ako často by ste sa mali stretávať.

Samozrejme, všetko je veľmi individuálne a nemala by si sa riadiť podľa toho, koľko času s frajerom trávia tvoje kamarátky alebo iné ženy. Dôležité je, aby to vyhovovalo vám dvom. Tieto tri faktory by si však mala zohľadňovať vždy – intenzitu stretávania, hobby a vzťahy s rodinou toho druhého.  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.