Ver si, pretože ak si nebudeš veriť ty, nebude ti veriť nikto!

A presne o tomto je život. Život, ktorý nezabúdaj, patrí len a len tebe. Ty si najdôležitejším článkom vo svojom bytí. Si dokonalé úžasné stvorenie s danosťami, individuálnymi úžasnými vlastnosťami a rovnako neprehliadnuteľnými i chybami. Ale o čom by to bolo, keby bol človek dokonalý. Žiaden z nás dokonalý nie je a ani ako keby sa snažil ním nebude. Pravda je však taká, že každý si má veriť. Každý človek má mať svoje sny a vždy si treba za nimi ísť.

Nikdy nepočúvať nikoho, kto ti neverí, kto ťa odrádza, nikdy nepočúvaj slová, prečo sa čo nedá, ale vždy počúvaj seba a hľadaj to, prečo sa čo dá.

Hlavne ver v seba, vo svoje schopnosti, svoje danosti, ver tomu, čo ti vraví tvoje vnútro. Pretože to sa nikdy nemýli.

zdroj: unsplash.com

Môžu ťa tisíckrát zraziť na kolená, no vždy naber odvahu a vstaň. Nikdy neostaň kľačať, či dokonca ležať. Napreduj napriek tomu, koľko pochybností o sebe počuješ. Pretože to nie sú pochybnosti samého o sebe, ale pochybnosti tých druhých o tebe a práve tie nie sú vôbec podstatné. Sú len skúškou toho, aký si silný. Slúžia len na to, aby brúsili tvoju pevnú vôľu. Sú tu len na to, aby ti dokázali, že máš svoje sny a nikdy a nič ťa od nich neodratí a to ani vtedy, keď ti neverí ani celý svet. Ale ver jednému, pokiaľ to nevzdáš, nedáš sa cucnúť spoločnosťou a svojím okolím, vždy môžeš ísť za svojimi snami a nakoniec sa stane presne to, po čom si túžil, tie sny prídu za tebou takmer samé…

Budeš k nim robiť len kroky. Možno najskôr malé krôčiky, ale každým tým krôčikom budeš o niečo bližšie sám k sebe, k tomu, kým skutočne si. Kým túžiš byť, kým sa túžiš stať.

Hlavne si ver. Ver tomu, že to všetko má nejaký zmysel. Ver vo svoju schopnosť. Ver svojmu vnútornému pocitu a napreduj ho a ver mi, že sa ti tím otvorí všetko. Tvoj svet ostane zrazu krajším, bude v úplne iných farbách, bude krajším. Toto je to, čo dá tvojmu životu zmysel. A tvoje sny sa začnú stávať skutočnosťou. Realitou. Tie sny, v ktoré si veril sa zrazu premenia na skutočnosť. Ale len vtedy, pokiaľ budeš veriť sám sebe. Nikdy nezabudni na jednu vec, najväčší drahokam je ten, ktorý ukrývaš vo svojom srdci a svojom vnútri. Je v tebe. Ty si ten drahokam, ktorý má pre teba tú najväčšiu hodnotu na svete.

 

A NAPRIEK TOMU, ľudia o sebe toľkokrát pochybujú…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.