Sme v dobe, v ktorej média hrajú snáď najväčšiu rolu. Informácie získavame z rozhlasu, televízie či printu. Novinkou, ktorá hrá prím je aj podcast = zvuková nahrávka, ktorú autor šíri prostredníctvom internetu či mobilných aplikácií v sérií ako pravidelnú reláciu. Druhov je mnoho, my sme si pre teba pripravili tie najinšpiratívnejšie. 

Novinka medzi médiami na Slovensku. Aj takto môžeme vnímať podcasty, ktoré sú vo svete známe nejeden rok. U nás a aj u bratov čechov sa preslávili len nedávno. Avšak za tak krátky čas sa dostal do popredia nielen u poslucháčov, ale aj u tvorcov, ktorých je neúrekom.

Počuj.

Vtipné a zároveň inšpiratívne rozprávanie trnaváčok Filipi Donaldson a Martiny Tomašovičovej ťa prinútia vypočuť si viac ako jeden diel. Nezameriavajú sa len na rozhovory, ale aj na konkrétne témy, ktoré sa snažia rozobrať do detailov ženským spôsobom. Priemerná dĺžka je okolo 35 minút, takže ti to nezoberie ani toľko času, prípadne môžeš pri nich upratovať. Za vypočutie stoja aj Rýchlo preč s rýchlou módou? či Život je zmena.

V ženskom rode

Autorkou tohto kanálu je Katka Strýčková, ktorá je odborníčkou na etiketu. Zameriava sa na spovedanie inšpiratívnych a múdrych žien, ktoré majú čo povedať. Dĺžka tohto podcastu je o niečo dlhšia, no môže ti spríjemniť dlhšiu cestu autom, alebo varenie. Tip redakcie na podcast, ktorý si treba vypočuť je Laura Ferko: Vystúpiť z komfortnej zóny alebo Diana Fabiánová: O čom sa aj ženy občas ostýchajú hovoriť.

The Buca Talks

Ani anglický názov tohto podcastu ťa nemusí odradiť, keďže je to jeden z najznámejších a najlepšie hodnotených podcastov u nás. Autorkou je Martina Bucková, ktorej harmonogram je trošku prepracovanejší a každú stredu zaradzuje do programu rozhovor. Nedeľa sa vyznačuje jej tradičnou nedeľnou omšou, kde poskytuje životné rady zábavnou formou. Najzaujímavejšie podcasty od Martiny sú Valéria Frázová – Byť ženou, ktorá nevie čo chce je úplne normálne a Adela Vinczeová – Úspech a život TROCHU INAK.

View this post on Instagram

ADELA & BUCA🚀 ➖➖➖➖➖➖➖ “Osobnosť je z človeka cítiť veľmi rýchlo” ——————- Jáájha. Som so fucking happy, za to, že som sa naučila odosobniť sa od mojich insecurities a jednoducho sa opýtať. Nebáť sa. Napísať mail. Čokolvek. A dostať odpoveď možno aj od Adely Vinczeovej, kedysi Banášovej. Mať v štúdiu akéhokoľvek hosťa je pre mňa veľká česť, ale samozrejme u Adel mi riadne búchalo srdiečko. Ako povedala sama osobnosť je z človeka cítiť veľmi rýchlo. Ďakujem za to aká je a taká bola aj u mňa. Úprimná, vtipná, proste reálna. ———– Úspech nie je všetko. Úspech sa ani nedá definovať. Zhodli sme sa, že aj jej práca aj tá moja sú dosť podobné. Pretože nás napĺňa tvoriť. Pretože či ja som v štúdiu alebo Adel na javisku zažívame to isté. Flow, tvorbu. Prítomný okamih. Tvorenie hodnoty a príjemného času pre ostatných -pre Vás. Neviem či by ma naplňalo vám fotiť moje kabelky alebo dovolenku na Madagaskare. Čo by ste z toho mali? ———————– Človek je tvor, ktorý by mal tvoriť. A verte mi ani The Buca Talks a ani @honzakavalirpodcast nie je o tom mať čísla a honba za neviem čím. Samozrejme úspech nás teší a aj to, že vy sa z toho tešíte s nami, sherujete, počúvate, ale pokial nebudeme stotožnení s tým čo robíme, z nášho dôvodu a že nás to osobne napľňa. Nemá to pre nás zmysel. A budete to vedieť a cítiť ako prví. Moc vám ďakujeme za priazeň, počúvanie a aj za úprimné feedbacky. A ako som povedala aj Adele, som hrdá na to akých ľudí na instragrame mám. ❤️🔥😊 . . sponsored by awesome @aktincz kde mozete nakupovat cez moj link aktin.cz/buca alebo aktin.sk/buca. and @foodoo_bratislava 🎙🙏🏼

A post shared by Matka Buckova (@ijembuca) on

Startitup podcast

 

Tešiť sa môžeš na rôzne spoločenské témy, ale aj novinky, ktoré aktuálne otriasli svetom. Roman Naništa svojim príjemným hlasom vyspovedal mnohých zaujímavých a inšpiratívnych ľudí, o ktorých by si mala počuť aj ty. Medzi najzaujímavejšie podcasty od Romana určite patria tieto: Hrozí ti psychické vyhorenie? Začína sa to týmito symptómami alebo Cestovateľ Martin: „Ak sa ti tam niečo stane, nikto ťa nepríde zachrániť“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.