Photo by Roberto Nickson on Unsplash

Niektorí ľudia nám vstúpia do života kvôli tomu, aby sme zistili, čo presne nechceme. Často opúšťame vzťahy, pretože sa nenapĺňajú hodnoty, na ktorých si zakladáme. Uvedomujeme si, že daná osoba absolútne nevie oceniť našu hodnotu. Portál Relrules, Bolde a Thinking Humanity uviedli, že všetko zlé je na niečo dobré.

Naučilo ťa to, že sa nemusíš kvôli nikomu meniť

Ak sa musíš meniť kvôli niekoho priazni, potom to od začiatku smeruje do záhuby. Niektorým ľuďom nikdy nevyhovieš a prečo si vôbec mala plniť ich nároky? Si strojcom vlastného šťastia a nie si povinná znášať nikoho komplexy.

Keď si uvedomuješ svoju hodnotu, s týmto typom ľudí sa nemieniš ani trochu zaoberať. Prečo by si mala? Zbytočne ťa iba oberajú o čas. Tí praví ťa budú akceptovať takú, aká si.

Nediskutuješ ohľadom svojich hodnôt

V živote ťa najviac definuje to, na čom si zakladáš. Prečo by potom žena, uvedomujúc si svoju hodnotu, mala upustiť od vlastných noriem?

Nedovoľ, aby ťa ľudia na toľko ovplyvňovali, že sa ti rázom zmení životné smerovanie. Ak chceš niečo dosiahnuť a vybudovať si plnohodnotný vzťah, drž sa svojho a buď v tom nekompromisná. Všetci máme svoje potreby a nemala by si ich zahadzovať kvôli naivnej láske. Buď na ne hrdá.

Máš zdravé sebavedomie

Žena, ktorá si uvedomuje svoju hodnotu, sa nebojí kamkoľvek nakráčať a vyjadriť si svoj názor. Je to rovnako podstatný človek ako všetci ostatní. Ak si ťa v predchádzajúcom vzťahu ex-partner nevypočul alebo neakceptoval, je to jeho chyba.

Vďaka zdravému sebavedomiu si uvedomuješ, že takýto človek nemá v tvojom živote žiadne miesto, ale opäť ťa naučil niečo nové. Nebudeš nikoho prosiť o pozornosť, či lásku.

Nepotrebuješ nikoho ohúriť, pretože si so sebou spokojná

Je skvelé, keď sa žena o seba stará, ale nemala by to robiť zámerne kvôli mužskej pozornosti. Mala by to robiť kvôli SEBE! Možno si už v minulosti skúšala, ako niekoho zaujať rôznymi spôsobmi. Stálo to za to? Naozaj si myslíš, že všetky tie zmeny výzoru alebo správania stáli za dočasnú pozornosť?

Žena, ktorá si uvedomuje vlastnú hodnotu vie, že dokáže zaujať bez toho, aby sa vôbec snažila. Stačí vnímať spôsob, ako sa vyjadruje, či kráča. Buď trpezlivá a dovoľ ostatným, aby si sami uvedomili tvoju hodnotu. Prirodzeným spôsobom.

Jediná osoba, na ktorú lipneš, si ty

Si nezávislá a zároveň závislá iba od seba. Prečo by si potrebovala neustále lipnúť na niekom inom, keď máš vlastný život? Samozrejme, je skvelé, ak máš svojho parťáka na večerné rozhovory alebo romantické plány, ale netočí sa všetko iba okolo neho.

Žena, ktorá si je istá svojou hodnotou si to aj patrične uvedomuje. Preto ti nerobí problém zdvihnúť kotvy, keď sa pri niekom cítiš nechcene a nepotrebne. Jednoducho s ním nebudeš strácať čas. Bodka.

Všetko negatívne dokážeš obrátiť vo vlastný prospech

Každý z nás pozná deň blbec alebo iné obdobie smútku. Do života ti vstúpi množstvo ľudí a dajú ti rôzne lekcie. Chvíľu ťa to bolí, ale namiesto toho, aby si iba zúfalo nariekala na gauči sa postavíš a svoje trápenia premeníš do niečoho prospešného.

Možno ti to dáva kreatívnu inšpiráciu alebo motiváciu robiť veci, v ktorých sa cítiš ako doma. Všetko zlé je na niečo dobré. Nebyť týchto ťažších skúseností, nebola by si tou osobou, ktorou si dnes. Buď na ňu hrdá a poriadne sa o ňu staraj. A hlavne nikdy nezahadzuj svoju hodnotu kvôli niekomu, kto za to ani nestojí. On to neskôr pochopí, ale bude už veľmi neskoro.

Žena, ktorá pozná svoju hodnotu s nikým nevyjednáva.

Zdroj: Relrules, Bolde a Thinking Humanity

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating