Zdravie

Necítim sa dobre, nie som zdravá. Všímaš si, že v poslednej dobe čoraz častejšie používaš túto vetu? Naše telo s nami totiž vie aj komunikovať a pokiaľ už dlhší čas pozoruješ na sebe tieto 3 znaky, to znamená, že tvoje zdravie nie je v poriadku a tvoj organizmus ťa prosí o pomoc.

Pomalé hojenie rán

Pokiaľ je tvoj organizmus v poriadku, tak malý škrabanec alebo rana na tvojom tele by sa mali zahojiť v priebehu dvoch až troch týždňov. Pokiaľ to trvá dlhšie, môže to znamenať problém a mala by si sa obrátiť na svojho lekára. Niekedy je takáto pomalá regenerácia príznakom závažných ochorení, práve preto by si to nemala nechávať len tak a ignorovať to.

Vypadávanie vlasov

Je to normálny proces, s ktorým sa stretávame úplne všetci. Avšak pokiaľ zaznamenávaš veľmi intenzívne vypadávanie vlasov, nie je to v poriadku. Problém sa nemusí skrývať len v zlej starostlivosti alebo nekvalitných kozmetických prípravkoch na vlasy, ale aj v tvojom vnútri.

Možno práve teraz zažívaš veľmi silný stres, ktorý narúša procesy v tvojom organizme, si veľmi psychický vyčerpaná alebo ti chýbajú bielkoviny, čo ťa zároveň oberá aj o obrovský kus energie. Každopádne, netreba to nechávať len tak a mala by si to začať riešiť čo najskôr.

Nečakaná strata váhy

Nedržíš žiadnu diétu, stravuješ sa tak, ako bežne, ale stále ti intenzívne klesá váha? Pre niektoré ženy je to ich sen, ale nie je to zdravé a môže to znamenať veľký problém. Je to znakom, že s tvojím organizmom niečo nie je v poriadku a takým spôsobom volá o pomoc. Občas je to signálom problémov so štítnou žľazou alebo začiatkom cukrovky. Práve preto by si sa mala čo najskôr obrátiť na svojho lekára a podstúpiť potrebné vyšetrenia.

Chceš zlepšiť svoje psychické zdravie? V tomto našom článku nájdeš užitočné rady, ktoré ti v tom pomôžu a začneš sa cítiť oveľa lepšie. 

Viac z kategórieLife