Každý deň stretávam ženy, ktoré sú už dlho silné. Sú to úžasné osoby a ja mám možnosť s nimi prežívať tie najkrajšie študentské časy. Síce nadávame, že nemáme deň voľna, kedy sa netreba učiť na ďalší deň. Ale máme jedna druhú. Spoločne zvládneme všetko.

Patrím medzi skupinu ľudí, ktorí majú strach pripustiť si niekoho bližšie. Kvôli jedinému dôvodu. Bojím sa, že jedného dňa bez vysvetlenia odídu. Chápeš ma, nie? Vybuduješ si v niekom dôveru, hovoríš dotyčnému/dotyčnej všetko. A jedného dňa zmizne. Zničilo by ma to.

V ženskom srdci sú vpísané všetky spomienky. Pamätá si každú chvíľu. Všetky sklamania, všetky slzy, každú bolesť. Vieš, nikdy by som si nemyslela, že budem schopná znova niekomu tak veriť.

zdroj: pexels.com

Každá z nás má niekoho, komu dokáže bezhranične veriť. Nemusí ich byť veľa. Ja osobne ich viem zrátať na jednej ruke. Sú to moje spriaznené duše, ktoré vedia o mne naozaj všetko. Ľudia sa už aj boja, keď nás vidia spolu. Nečudujem sa. Nie je normálne len tak ísť po meste a dostať z ničoho nič záchvat smiechu. Alebo začať na námestí tancovať bez vysvetlenia? Oni zvládajú moju náladovosť. Vedia kedy majú byť ticho a podať mi jedlo. Vedia, aká som nervózna, keď niečo nie je podľa mňa. Tieto ženské sú zapísané hlboko v mojom srdci. Sú to osoby, ktoré potrebujem. Nikdy mi nepovedia, že nemajú čas. Hoci viem, aká dokážem byť nudná, oni ma pozorne počúvali. Za to, že to so mnou zvládajú si zaslúžia zlatú medailu. Pozorne počúvajú príbehy prežité s NÍM.

A ty, môj zlatý, ty si v tom srdci vrytý tiež. Vždy budeš moja vysnívaná prvá láska, s ktorou  som spoznala svet. Naučil si ma toho veľa a ja ti budem naveky vďačná. Ukázal si mi ako dokáže byť človek zraniteľný, milovaný, zbožňovaný. Srdce si pamätá každú maličkosť. Od prvej pusy cez prvé hádky. Naozaj všetko. Dokonca mám aj pocit, že by som ti dokázala povedať čo sa stalo v danom dátum.

Milá moja kamarátka, chcem ti povedať len toľko. Viem, že niekedy je toho na teba veľa. Nevieš sa rozhodnúť čo je pre teba to najlepšie riešenie. Počúvaj svoje srdce. Dobre si pamätaj, kto ti ublížil a kto ti pomohol. Keď sa budeš riadiť srdcom, život bude jednoduchší 🙂 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.