Ešte stále prebiehajúca „burzoblšáková“ sezóna sa pomaly, ale isto chýli ku koncu. A bola naozaj pestrá! Second hand móda, handmade, recyklácia, charitatívna pomoc a množstvo inovácií. A to všetko za jediný rok. Nemusíte sa však vôbec báť, pretože 8. septembra sa na tomto podujatí uvidíme znova.

Keďže Burzoblšák ešte nekončí a má pred sebou posledný príjemne strávený sobotňajší deň, pozrime sa, čo nás na ňom čaká. Júnové počasie by podľa všetkého malo byť príjemne teplé, preto sa v prípade priaznivého počasia bude konať vo obľúbených vonkajších priestoroch. Outdoor ponúka miesto s väčšou oddychovou zónou, s maximalizovanými predajnými plochami a príjemnou zónou s občerstvením.

zdroj: Burzoblšak

Mesiac máj bol z hľadiska charitatívnej činnosti mimoriadne štedrý. Podľa poslednej informácie sa v máji na Burzoblšáku podarilo vyzbierať ďalšie financie na zbierku pre útulok Zatúlané psíky Šaľa. Celková čiastka sa momentálne pohybuje na viac ako 300€. Tie budú spomínanému útulku darované hneď po júnovom Burzoblšáku. Prednedávnom Burzoblšák nadviazal s občianskym združením Sklad Solidarity novú charitatívnu spoluprácu – darovanie oblečenia pre ľudí v núdzi. Novinkou však je, že oblečenie, ktoré na Burzoblšáku nechali ľudia zadarmo pre dobrú vec, putovalo, okrem Bratislavy a Slovenska, priamo do Afriky.

zdroj: Burzoblšak

Začiatok apríla bol pre Burzoblšák veľmi zaujímavý, pretože organizátori vytvorili novú kampaň v rámci merchandisingu s logom Burzoblšáku. Vďaka spolupráci s fotografkou Kristianou Vavrekovou, herečkou Máriou Bartalos a hercom Noelom Cuczorom sa podarilo nafotiť krásne fotografie ako editoriál merchu Burzoblšák. A to ani zďaleka nie je všetko! V rámci tohto fotenia tiež vzniklo aj video Radoslava Chovana. Na fotografiách sa, samozrejme, objavili burzoblšákové stálice – tričká a tašky, ale aj náramky od K4C3N jewellery a hrnček od Polin. Celý zisk z predaja merchu bude, ako inak, využitý na zbierku pre rôzne útulky. Okrem toho, že Kristiana Vavreková, Mária Bartalos, Noel Czuczor a Radoslav Chovan podporili dobrú vec a pomohli s prezentáciou Burzoblšák merchu, môžete ich stretnúť pravidelne na Burzoblšáku aj ako predajcov.

zdroj: Kristiana Vavrekova Photography

Leto je pre organizátorov Burzoblšáku obdobím pripravovania nových projektov, nadväzovania nových spoluprác a neustáleho zlepšovania kvality pre návštevníkov i predávajúcich. Počas leta budú teda usilovne pracovať na tom, aby pripravili viacero noviniek na novú sezónu. Jedna z nich bude zameraná na témy, ako viac recyklovať, ako viac podporovať ľudí v núdzi, aj ako rozšíriť merchandising na podporu útulkov pre zvieratá. Keďže veľa ľudí by malo záujem o Burzoblšák aj v iných mestách než v Bratislave, organizátori sa pre začiatok rozhodli rozšíriť túto platformu aspoň o predaj na online Burzoblšáku. Najväčšou novinkou roku 2018 teda bude spustenie Burzoblšáku aj v online forme. Jeho myšlienka však ostáva rovnaká. Pôjde o blší trh, bazár na internete, s cieľom „predávať – pomáhať, nakupovať – recyklovať“.

zdroj: Burzoblšak

Fungovanie online formy Burzoblšáku bude založené na rovnakej báze ako komunitné podujatie v Ružinove. Aj takouto formou by organizátori chceli naďalej a ešte intenzívnejšie pomáhať recyklovať oblečenie, podporovať lokálnych výrobcov a spájať ľudí a fanúšikov secondhand módy po celom Slovensku. Predávanie online bude spoplatnené a časť z výťažku z registrácie, už ako zvyčajne, poputuje na finančnú podporu pre útulky. Po poslednom Burzoblšáku sa teda celému Slovensku predstaví jeho nová online forma, na ktorej sa veľmi dlho pracovalo s reklamnou agentúrou Preston Champagne. Stránka bude spustená už v priebehu júna na webovej stránke www.burzoblsak.sk a bude fungovať aj počas letných prázdnin. Žiadna prestávka sa teda nekoná!

Tešíme sa na Vás!

Burzoblšák:
8:00 – 14:00 hod. Burzoblšák

Program:
9:00 – 13:00 hod. tvorivé dielne Artlandia
9:00 – 13:00 hod. maľovanie na tvár Artlandia

Facebook udalosť: Burzoblšák
Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia

Tešíme sa na Vás už 2. júna v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.