Ak by jej život neukončila tragédia, oslávila by včera princezná Diana svoje 60. narodeniny. Diana, princezná z Walesu, bola obľúbená po celom svete, najmä vďaka jej ľudskému prístupu a charitatívnym činnostiam. Matka Williama a Harryho bola jednou z najobľúbenejších celebrít 20. storočia.

Jej rozvod a tragická smrť navždy prepísali históriu britskej kráľovskej rodiny. Mnohí si doteraz predstavujú, aké by to bolo, keby ešte žila. Práve tejto téme sa venuje aj ilustrátorka Autumn Ying, ktorá do svojich kresieb kráľovskej rodiny, zahŕňa aj ju.

Poctu jej včera nevzdali iba fanúšikovia a ľudia, ktorých sa jej láskavosť dotkla, ale aj jej dvaja synovia. William a Harry na jej počesť slávnostne odhalili sochu umiestnenú v záhrade Kensingtonského paláca, ktorá je venovaná jej pamiatke. Tá znázorňuje jej podobu, ktorá má pri sebe 3 detičky, na znak jej obetavosti a pomoci charite.

Moment odhalenia nebol plný emócií iba kvôli tomu. Po dlhom čase sa bratia objavili spolu na verejnosti (vynímajúc pohreb ich starého otca, princa Philipa) po tom, čo ich rodinou otriasli mnohé kauzy spojené práve s odchodom Harryho a jeho manželky Meghan do zahraničia a ich odčlenenia sa od kráľovských povinností.

Odvtedy medzi nimi panuje napätie kvôli obvineniam, ktoré zo strany Harryho a Meghan padli na členov ich rodiny.

Pozri si tieto krásne a dojímavé ilustrácie, akoby tu princezná Diana stále bola

Zdroj: Instagram/autumn.ying, Instagram/dukeandduchessofcambridge

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.