Máš vo vzťahu priateľa introverta alebo si ty sama introvertkou? Ja sama som tiež viac introvertkou ako extrovertkou, a tak ti dnes prinášam článok, po čom my, introverti, vo vzťahu túžime. 

Vyžadujeme čas. Ako introverti budeme milovať svojich partnerov v tichu nedeľného popoludnia, keď bude silná búrka. Prinesieme svoju blízkosť do domu, všetky sny a túžby sa premenia na reálne a každý deň bude začiatok niečoho nového.

Túžime byť pochopení. Budeme žiť  vo vzťahu láskavo, naozaj a úprimne. No introverti sa radia medzi menej pochopených ľudí. Avšak, len pochopenie je to, po čom túžime.

zdroj: unsplash.com

Túžime po trpezlivosti. Túžime po čase, aby sme zistili, či sú naše pocity na správnom mieste. Či to nie je len dočasné a zbytočné. V láske si chceme byť istí vždy a tak to bude dlhší proces. Bude dlhšie trvať, než sa osmelíme a než začneme byť viac sebavedomejší. Vyžadujeme si to, aby si v nás veril/a. Chceme si byť našim srdcom istí, predtým, než dovolíme, aby do neho niekto vstúpil.

Túžime po tichu a vzdialenosti. Nie vždy, len občas. Túžime po miestnosti, kde strávime príjemné chvíle sami. Kde sa od nás nič nebude očakávať. Ver mi, budeme aj napriek tomu milovať. Aj napriek tomu, že zažiadame o ticho. O priestor. Túžime po empatii, pretože sú momenty, ktoré musíme stráviť osamote. Dobíjame si baterky, posúva nás to ďalej a čerpáme nové sily.

zdroj: unsplash.com

Ale predovšetkým túžime po tom, aby si o nás náš partner vedel. Želám si, aby každý videl tie malé veci, ktoré robíme z lásky a ktoré znamenajú to, že milujeme naplno.

A keď nám necháš čas, pustíme ťa do našej hlavy. Ukážeme ti naše obľúbené knihy, povieme ti ako pijeme čaj a ktorý koláč je náš najobľúbenejší. Chceme, až vieš, že zdieľanie nášho sveta (toho vnútorného najmä) je prejav lásky. Chceme, až vieš, čo to znamená. Chceme, až vieš, aké ťažké je to pre nás. Ako sa pre teba snažíme. Ako sa pre teba budeme snažiť vždy. 

Túžime po tebe.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.