Stále si nedosiahla postavu snov? Ešte nie je nič stratené! Na rady, ako si vyformovať ploché brucho, sme išli za trénerom Dávidom Hmeľárom, šampiónom vo fitness a profesionálnym športovcom. 

Disciplína a vytrvalosť

Na to, aby si zmenila svoje telo, musíš najprv zmeniť svoje správanie. Myslí si to aj Dávid, ktorý hneď na úvod poznamenal, že bez disciplíny a vytrvalosti to ďaleko nedotiahneš. Tvrdí, že ak má človek disciplínu, tak pravidelné tréningy a dodržiavanie zdravých stravovacích návykov nebude až také náročné. Držiteľ titulu ElitePRO ťa však varuje, že bez vytrvalosti sa ďaleko nedostaneš. Výsledky sa časom dostavia, no v prvom rade je potrebné vydržať a nepoľaviť.

Zdravý jedálniček

Ploché brucho si nevybuduješ bez zmeny jedálnička. O tom, že strava je kľúčom k vysnívanej postave, hovorí aj Dávid: „Tvoje telo je odrazom toho, čo ješ. Ak sa chceš teda zmeniť, mala by si obmedziť konzumáciu sladkostí, mastných jedál, pečiva a iných spracovaných potravín. Uprednostni základné potraviny ako sú ryby, vajíčka, syry, ryža, zemiaky, zelenina a ovocie. Ak sa dá, vždy si uvar jedlo doma a zo surovín, o ktorých vieš, odkiaľ pochádzajú.“

zdroj: unsplash.com

Cvičenie

Určite vieš, že bez posilňovania sa ti budú tehličky na brucho len ťažko formovať. Je mnoho dievčat, ktoré nerady chodia do fitness centra a potom jednoducho skoncujú s cvičením. Ak ti nevyhovuje cvičenie v posilňovni, absolvuj tréning aj z pohodlia svojej obývačky. Potrebuješ na to len vlastné telo a pár inšpiratívnych videí alebo článkov, ktoré nájdeš aj na internete.

Ak by si chcela použiť pri cvičení aj nejakú pomôcku, Dávid odporúča fit loptu, o ktorej tvrdí, že je efektívnym nástrojom na vybudovanie pevného svalstva. Dôležité je dbať na správnu techniku a prevedenie jednotlivých cvikov. Ak máš chuť ísť do kolektívu ľudí a spoločne si zacvičiť, no fitko ťa neláka, odporúčame návštevu Riverpark Dance School v Bratislave. Môžeš si vybrať z rôznych skupinových cvičení, medzi ktorými nechýbajú latino tance, vogue či populárny dancehall. Nechýba ani yoga, pilates, body forming či funkčné tréningy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.