Ako dostať z hlavy tú platonickú lásku?

Platonická láska, poblúznenie, predstavy. Nazvime si to akokoľvek. Čo je však dôležité je fakt, že aj  niekto, s kým sme nikdy oficiálne netvorili pár, nám dokáže zlomiť srdce. My, ľudia, veľakrát lipneme na myšlienkach a dokonalých predstavách o ľuďoch, ale len máločo z toho je aj ozajstná realita. Ak sa to stalo už aj vám, ak aj vy ste sa ocitli vo „vzťahu“, ktorý sa prakticky odohrával iba vo vašej hlave a nikdy nenabral žiadne reálne kontúry, tu je aspoň niekoľko typov, ako sa cez to preniesť.

Opýtajte sa sami seba, prečo na tú osobu vlastne myslíte

Myslíte si, že danú osobu milujete? Nie, nie, to je príliš silné slovo. Zamilovali ste sa do predstavy o nej? Áno, to je to, čo sa vám stalo. Predtým, než si budete aj naďalej v hlave premietať tie nereálne scenáre, skúste otvoriť oči. Otvorte oči a pozrite sa na danú osobu. Vo väčšine prípadov zistíte, že je celkom iná, než tá osoba vo vašich predstavách. Bohužiaľ, ak sa chcete z tohto „počarovania“ dostať, musíte čeliť realite a rozprávky musia ísť bokom.

Popremýšľajte nad tým, čo vlastne chcete

Tá osoba z vašich predstáv, ktorej ste dali podobu a meno osoby, do ktorej ste platonicky zamilovaní, má určité vlastnosti. A to vedie k podobnej otázke, ako v predchádzajúcom bode. Sú tie vlastnosti naozajstné? Nie, sú to skôr vlastnosti, ktoré zrejme vy vyžadujete od vášho nastávajúceho. Takže čo tak nechať toho princa alebo princeznú na pokoji a hľadať reálneho človeka?

pexels.com

Kráľovná nepotrebuje kráľa, aby bola kráľovná

A čo, že takého ste ešte nenašli? Raz príde. A príde vtedy, keď to budete najmenej čakať. Nie je predsa hanba ostávať single. Radšej byť single, než v neexistujúcom vzťahu. Akonáhle sa rozídete s vašou predstavou, dáva vám to priestor mať otvorenú myseľ pre ostatných, ktorý sa točia vo vašom živote. Niekedy máme šťastie priamo pod nosom, ale sme natoľko zaslepení, že ho nevidíme.

Potrebujete vystúpiť von z vašej zóny komfortu

Ja viem, ja viem, predstavy chutia sladšie ako realita. Ale ak sa chcete z tohto celého kolotoča dostať, práve tieto predstavy musia ísť bokom. Musíte vystúpiť z vašej zóny komfortu a priznať si všetko tak, ako to je: osoba, ktorú platonicky milujete, vôbec nie je taká, ako sa správa vo vašej hlave. Možno ani nie je single. A hlave – možno ani nevie, že existujete.

Ak s tým nechcete nič urobiť, musíte to nechať ísť

Ak však máte pocit, že ste si s touto osobou súdení, tak to potom musíte vyskúšať. Pozvať ju niekam. Porozprávať sa s ňou. Zistiť, aký je daný človek v skutočnosti. Ak to ale vyskúšať nechcete – či už sa hanbíte, bojíte alebo máte na to akýkoľvek iný dôvod, potom musíte tento platonický vzťah nechať ísť a dať mu raz a navždy zbohom. Pretože, pamätajte si: lipnúť na snoch sa nevypláca.

zdroj: bustle

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.