Pixabay free photo from Pexels

Spotrebiče v domácnosti vždy po niekoľkých rokoch doslúžia a je potrebné ich vymeniť za nové. Ak máte možnosť kúpu vopred naplánovať, iste radi využijete povianočné výpredaje, v ktorých môžete časť ceny ušetriť. Niekoľko rád o tom, kedy sa vám vo výpredaji oplatí nakupovať, nájdete v nasledujúcom článku.

Oplatí sa čakať?

Mnoho ľudí si na Vianoce daruje darčekové poukazy na nákup alebo peniaze a darčeky nakupuje až po sviatkoch. Je to preto, že v povianočnom výpredaji sa dajú mnohé tovary nakúpiť oveľa lacnejšie. Netýka sa to len sezónnych produktov, ale aj elektroniky a domácich spotrebičov. Pri výbere však počítajte s tým, že v zľave nemusí byť všetko, čo ste si vopred vyhliadli. Sortiment tovaru vo výpredaji je ale natoľko bohatý, že si určite budete mať z čoho vybrať.

Na čom sa dá ušetriť?

Povianočný výpredaj prináša zľavy na zimný sortiment, hračky, darčekové balenia kozmetiky či vianočné dekorácie. Môžete si vybrať textil s vianočnými motívmi, zimné topánky, oblečenie a doplnky. V zľave sa nachádzajú tiež domáce spotrebiče, ako sú práčky, sušičky, chladničky či umývačky riadu a iné. Vo vašej obývacej izbe sa môže objaviť nový televízor alebo prehrávač. Nechýbajú ani športové potreby, potreby pre chovateľov a mnoho iných kategórií tovaru.

Je tovar vo výpredaji menej kvalitný?

S lákavou cenou váš možno napadne otázka, či zlacnený tovar nie je menej kvalitný. Vopred rozbalené kusy, napríklad za účelom vystavenia alebo fotenia, prípadne kusy s menšími vadami, by mali byť obchodníkom riadne označené. Ak je to teda príklad vami vyhliadnutého tovaru, ako kupujúci by ste o zníženej kvalite produktu mal byť riadne informovaný ešte pred zaplatením. Avšak nie vždy je za znížením ceny takýto dôvod.

zdroj: Pixabay

Tak prečo potom také výrazné zľavy?

Dôvodov je niekoľko. Prvým z nich je potreba uvoľnenia skladov pre nový tovar. Druhým jednoducho to, že sa jedná o sezónny tovar, ktorý by sa znovu predal až nasledujúci rok. Dôvodom môže byť tiež nástup nového modelu s novými funkciami a lepšími parametrami, a preto je starší model dostupný za nižšiu cenu. To však v ničom ovplyvňuje jeho kvalitu ani dostupnosť servisu. Ak nie ste zástancom toho, že musíte mať doma len tie najnovšie technologické vychytávky, potom bez problémov naplní vaše potreby.

Kúpiť či nie?

Ak ste sa rozhodli pre nákup v povianočných výpredajoch, vyberte si spomedzi obchodníkov, ktorí sú dostatočne známi alebo už s nimi máte pozitívne skúsenosti. Môžete sa u nich spoľahnúť na kvalitný zákaznícky servis, možnosť vrátenia tovaru aj reklamácie výrobku v jeho záručnej lehote. Výrobca, ktorý vie, že sa na kvalitu svojho tovaru môže spoľahnúť, vám často poskytne nielen zákonnú záruku, ale u vybraných tovarov aj možnosť jej predĺženia. Zákonná záruka na nový tovar je pritom 24 mesiacov, na používaný tovar môže byť až do 21 mesiacov.

Rovnako je to aj s výberom vhodnej značky. Výpredaj značiek s históriou spoľahlivých výrobkov a dobrých služieb vám môže ušetriť nejedno euro. Ak sa ešte stále obávate nákupu, vopred si zistite, aké sú referencie predchádzajúcich zákazníkov, dostupnosť náhradných dielov a pozáručného servisu.

Náš tip: Hľadáte obchod, v ktorom sa môžete spoľahnúť na kvalitu aj zákaznícky servis? Nakupujte v internetovom obchode Alza.sk, v ktorom pravidelne nájdete výhodný Alza výpredaj.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife