Situácia sa konečne začína dostávať do normálu a mnohých ľudí potešilo, že sa znovu úplne otvorili hranice s Českom, Maďarskom a Rakúskom. Ak miluješ cestovanie, spoznávanie nových miest a v teplých dňoch nedokážeš obsedieť doma, možno je načase si urobiť menší výlet. Samozrejme za splnenia všetkých bezpečnostných podmienok.

Ak sa chystáš do Českej republiky, určite by si nemala vynechať návštevu ich hlavného mesta. Stovežatá Praha ponúka množstvo miest, ktoré rozhodne stoja za pozretie. Určite odporúčame ochutnať aj české pivo, ktoré patrí k tým najlepším. A celkovo sa môžeš tešiť aj na výbornú kuchyňu, budeš mať problém vybrať si, kam sa pôjdeš najesť.

Čo všetko sa teda oplatí vidieť v Prahe?

Karlov most

Ide o najstarší most ponad rieku Vltava a patrí k miestam, ktorými keď neprejdeš, ako by si Prahu ani nenavštívila. Most lemujú sochy významných osobností a počas celého dňa tam máš možnosť vidieť pouličných umelcov alebo rôznych predajcov. Priprav sa preto na poriadnu masu ľudí.

Staromestské námestie

Centrum mesta ponúka hneď niekoľko pamiatok, ktoré si môžeš pozrieť, no Pražský orloj určite patrí k tým najvýznamnejším. Hodiny na orloji ako jediné na svete ukazujú staročeský čas, polohu Slnka, fázu Mesiaca či astronomické cykly. Každú hodinu sa pred orlojom zoskupia turisti, aby si vychutnali necelú minútovú šou, počas ktorej smrtka zvoní zvoncom a v oknách sa predvedú dvanásti apoštoli.

Václavské námestie

Druhé najznámejšie námestie, ktoré sa nachádza v blízkosti vlakovej a autobusovej stanice. Dominantou námestia je Národné múzeum a socha sv. Václava. Ak máš rada nákupy, práve toto miesto by si nemala vynechať, pretože sa tu nachádzajú desiatky obchodov, butikov, fastfoodov či reštaurácií.

Petřín

Petřín sa považuje za takú zmenšenú verziu Eiffelovej veže. Na rozhľadňu sa môžeš dostať po schodoch, prípadne sa môžeš vyviezť aj výťahom, na ktorý ale vždy čakáva väčší rad ľudí. Okolie Petřína je krásne hlavne na jar alebo začiatkom leta, kedy rozkvitajú záhrady a všade môžeš vidieť farebné kvety. Za zmienku určite stojí aj zrkadlové bludisko, v ktorom sa môžeš trochu pobaviť.

View this post on Instagram

Další krásy Prahy 😂😂😂🍀🍀🍀

A post shared by Kamil Kováč (@kam.kov) on

ZOO

ZOO je už taká klasika a ak rada navštevuješ zoologické záhrady vo všetkých mestách, túto pražskú by si nemala vynechať. Je dokonca považovaná za jednu z najlepších na celom svete a je taká veľká, že budeš mať čo robiť, aby si ju celú stihla prejsť za jeden deň.

Pražský hrad

Pražský hrad drží prvenstvo v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší súvislý hradný komplex na svete. V komplexe sa nachádza niekoľko múzeí, galérií, záhrad a medzi najnavštevovanejšie patrí Katedrála sv. Víta, kde si vieš pozrieť aj podzemné hrobky.

Tancujúci dom

Ak sa neodfotíš pri Tancujúcom dome, ako by si v Prahe ani nebola. Patrí medzi ikony svetovej architektúry a dve veže symbolizujú tancujúci pár. Na vrchole sa tiež nachádza reštaurácia s krásnym panoramatickým výhľadom na celé mesto.

Malá Strana

Malá Strana patrí medzi najkrajšie mestské časti Prahy a nájdeš tu toho naozaj veľa. Obľúbeným lákadlom je Kostol sv. Mikuláša, ale ak si chceš oddýchnuť a kochať sa krásnymi výhľadmi, môžeš si sadnúť do jednej zo záhrad a sledovať Vltavu či Karlov most. Medzi často navštevované časti Malej Strany je tiež Lennonova stena, ktorú sa oplatí vidieť, aj keď nie si jeho fanúšičkou.

View this post on Instagram

John Lennon Wall during quarantine time 😷

A post shared by Prague every day (@praguetoday) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.