TV Markíza

Budú stíhaní naďalej! Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry zamietol sťažnosť influencerky Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela Reného Strausza proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Obaja sú stíhaní pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami. Vyplýva to z vyjadrenia Generálnej prokuratúry SR.

Manželia, ktorí mali byť údajne spojkou s vyššou spoločnosťou, kde nie je užívanie drog ničím výnimočným, boli zatknutí v septembri 2021 a po pár dňoch prepustení domov. Sudca vtedy neprijal návrh na väzobné stíhanie a Zuzanu s Reném tak prepustil na slobodu. Odvtedy si užívajú najmä dovolenky v zahraničí, ktoré zakázané nemajú.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR zamietol sťažnosti Z. P. a R. S. proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Obe osoby sú stíhané pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

Národná kriminálna agentúra na jeseň 2021 v rámci protidrogovej akcie, počas ktorej zaistili viac ako deväť kilogramov pervitínu, obvinila 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Prokurátor ÚŠP dal návrh na väzobné stíhanie na desiatich z nich, sudca zobral do väzby šesť ľudí, Zuzanu s manželom vtedy do väzby nezobral.

Zdroj: TASR,  markiza.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News