Zuzana Strausz Plačková je už dávno kráľovnou slovenského Instagramu. Do svojho profilu si „queen“ nedala len tak. Počet jej followerov, dosahy a vplyv na fanúšikov z nej spravili osobu, ktorá premení na zlato všetko, čoho sa chytí. Viac ako milión eur, ktoré zarobila minulý rok, sú toho dôkazom. To, že je na našich sociálnych sieťach topkou teraz potvrdili ďalšie výpočty expertov.

Expertka na obsahové stratégie na sociálnych sieťach, Tamara Gončarová, sa hlbšie pozrela na jej profil. „Pozrela som sa na účet Zuzany z marketérskeho pohľadu, čisto na výkonnosť pre zadávateľa reklamy a čísla, bez emocionálnosti či môjho osobného postoja. Dôvod? Zuzana obsadila prvú priečku spomedzi Instagram účtov na Slovensku v prvej polovici roku 2021,“ uviedla na svojej stránke.

Čo priniesla analýza?

Zuzana, ktorá má na svojom profile viac ako 720-tisíc followerov (z čoho je 78 % reálny počet ľudí) má podľa odborníčky veľké plus v tom, že dokonale pozná svojho cieľového followera, klientov i zákazníkov svojich cieľových produktov. Za mínus považuje fakt, že sa reklamou zameriava najmä na vlastné značky a ich propagáciu.

Odhadovaná cena spolupráce so Zuzanou sa podľa meraní pohybuje v rozmedzí 3 000 – 4 300€ za post a jedna story má cenu 800 až 1 500€.

Zhrnutie analýzy podľa expertky prinieslo takýto výsledok: „Počet followerov 727,984-tisíc pri stabilnom ER 3.79 % a priemerným dosahom 250-tisíc z Queen robí No. 1 v TOP 10 influencerov na Slovenskom Instagramovom poli podľa Hypeauditor.com. Počet Slovákov, ktorých vie Zuzana zasiahnuť je na úrovni 252.7-tisíc (35 %) a počet Čechov 159.3-tisíc (22 %).“

Čo povieš na Zuzanin vplyv ty?

Zdroj: tamaragoncarova.sk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.