instagram/piratesofthecarribean

Či si to uvedomuješ alebo nie, filmový priemysel je pre mnohých z nás obrovskou súčasťou života. Keď nás chytajú mierne depresie alebo sa nudíme, viacmenej vždy siahneme po dobrom filme. Čím viac dramatickejší a plný napínavých okamihov, tým lepšie pre nás.

Tomu všetkému však dáva ten správny šmrnc samotné grafické spracovanie a to, ako sa s tým páni filmári pohrali. Ak si teda aj ty taký filmový fanúšik, dnes si na správnom mieste, lebo DNES ti ponúkame top filmy, ktoré nás svojím spracovaním jednoducho dostali! Dokonca samotný portál Forbes.com na tieto filmové fantasy klasiky nedá dopustiť.

Piráti z Karibiku

Čo by to bol za filmový zoznam bez Pirátov z Karibiku. Charizmatický Jack Sparrow, ktorý ťa pentalógiou celovečerného filmu zavedie do sveta dobrodružstva a takého pravého života pravých pirátov. Päť na seba nadväzujúcich filmov založených na rovnomennej atrakcii Disneylandov od režisérov Gora Verbinského, Rob Marshalla a Joachima Rønninga s Espenom Sandberggom. Chlapci, palec hore, tá celá atmosféra sa vám fakt podarila!

Alica v krajine zázrakov

Presne tu cítiť 21. storočie a možnosti techniky! Fantasy film z roku 2010, v ktorom si zahrali Mia Wasikowska či Johnny Depp. Alica má 19 rokov a vracia sa do Podzeme, na miesto, ktoré predtým navštívila pred trinástimi rokmi. Dozvie sa, že je jediná, ktorá môže zabiť Jabberwocka, draka, ktorého ovláda Červená kráľovná a terorizuje ním obyvateľov Podzeme.

Burton (režisér) povedal, že pôvodný príbeh o Krajine zázrakov bol stále o dievčati, ktorá prechádza od jednej divnej postavy k druhej a nikdy necítil citové prepojenie, tak to chcel spraviť viac ako príbeh než ako sled príbehov.

Transformers

Legenda medzi legendami! Adaptácia rovnomenných hračiek Transformers od výrobcu Hasbro. V hlavných rolách hrá Shia Witwicky ako Sam Witwicky a Meghan Fox ako Mikaela Banes. Vo filme je zobrazený boj medzi hrdinskými Autobotmy a diabolskými Decepticonmy, čo sú autonómne robotické organizmy z planety Cybertron. Schválne, koľkokrát si to už videla?

Zdroj: forbes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife